Lazerle Saç Tedavisi

FDA tarafından onaylı lazer cihazımız ile saç dökülmesi sorunlarınız sona erdiği gibi aynı zamanda saçlarınızın yeniden çıkması ve saç tellerinizin kalınlaşmasını sağlamaktadır.

Lazerli saç tedavisinde uykuda olan saç kökleri tekrardan aktif hale geçerler. Saç derisi altına nüfuz ederek büyüme ve kalınlaştırma etkisi yaratır.

Erkek tipi kellik ve kadınların saç dökülmesinde son derece etkili bir yöntemdir.

Saçsızlığın sosyal etkisi tüm dünyada bilinmektedir. Kişinin görüşünü doğrudan etkileyen saçlar insanların özgüvenini ve sosyal yaşantısını etkilemektedir.

Saç Dökülmesinin Sebeplerini Anlamak
Erkeklerde saç dökülmesinin %95 inin erkek tipi kellikten veya androgenetik alopesi sebebiyle olduğu bilinmektedir. Bir erkek genelde 20-30 yaşları arasında saç dökülmesine maruz kalır. Stres saç dökülmesinde önemli bir faktördür.

Genelde erkeklerde daha çok rastlanan bir sorun gibi görünsede kadınlarda da çok fazla saç dökülmesi görülmektedir.

Son Teknoloji Lazerle Saç Tedavisi

Lazerli saç tedavisi tamamen ağrısızdır. FDA onaylı olan bu uygulamanın hiç bir yan etkisi yoktur. Lazerden görünen kırmızı ışık, kafa derisi üzerinde hiç bir yanma hissi vermez. Tedavi bir minoxidil formülü kullanarak kan akışını hareketlendirir.

Este Medical Group Kliniğimizi ziyaret edip uzmanlarımız tarafından yapılacak muayene sonrasında saç lazerine uygun olup olmadığınız belirlenebilmektedir. Ücretsiz muayene için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Saç lazeri tedavisinde kombine çalışma uygulanır. İlk olarak saç derisine küçük kanallar açılarak deri üzerine büyüme faktörlü serum uygulanır. Saç derisine yapılan masaj ile serum deri üzerine yedirilir ve ardından haftada 2 kere olmak üzere 20 dakikalık seanslarla saç lazeri tedavisi uygulanır.

Bu tedavisi sırasında herhangibir cerrahi operasyon, iğne, enjeksiyon ve ısı ile uyarım yapılmadığından dolayı ağrı, acı hissedilmemektedir. Acısız, ağrısız ve yan etkisi bulunmayan bu uygulama sırasında hastalar rahat bir şekilde gazete, dergi ve kitap okuyabilir, telefon veya tabletleri ile zaman geçirebilirler.

Saç derisi altına işleyen lazer ışınları; aktif olmayan saç köklerini canlandırarak kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır. Bu şekilde saç köklerinin gelişmesi ve incelen saç tellerinin dahada kalınlaşarak daha sağlıklı bir saç yapısına kavuşması sağlanır.

Sonuçlar saç dökülme oranına göre değişkenlik gösterebilir. İlk seans sonrasında saç dökülmesinde azalmalar görülmektedir. Ortalama 3 – 4 ay içerisinde gözle görünecek şekilde ciddi değişikler görülmektedir. Tavsiye edilen tedavi süresi 6 aydır.

Uzmana Sorun

Merak ettiğiniz tüm sorularınızı uzmanlarımız cevaplıyor.