inner ring
Arrow

Vücut

Arrow

IV Terapi

Vitamin, mineral ve aminoasit gibi çeşitli enzimler, cildimiz ve vücudumuz için oldukça önemlidir. Günlük olarak tükettiğimiz gıdalar sayesinde vücudumuzu bu enzimler ile besleyebiliyoruz.

Fakat hava kirliliği, stres, uyku bozukluğu, sağlıksız beslenme, yaşlılık, hastalık ile sigara ve alkol kullanımı gibi birçok olumsuz koşullar, vücudumuzun en önemli ihtiyaçları olan bu enzimlerin yeterli miktarda alınamamasına neden olmaktadır.  

Özellikle genetiği değiştirilmiş gıdalar, çoğu zaman bağırsaklarımızda bulunan probiyotik dengesini bozduğu için  bu enzimlerin tam anlamıyla vücudumuz tarafından emilimini de engellemektedir. Sağlıklı bireylerde bile dışarıdan besin takviyesi ile alınan bu enzimler sadece %30 civarından vücut tarafından emilmektedir.

IV terapi ya da intravenöz terapi, bu sorunları yaşayan hastalarımız için başvurduğumuz ve vücudumuzun vitamin, mineral ve aminoasit emilimini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Ülkemizde ve dünyada giderek sıklıkla uygulanan IV terapi, oldukça etkili sonuçlar vermesi ile de popüler olmuştur.  

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

IV Terapi Nedir?

IV terapi, hücrelerin fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmeleri için ihtiyaç duydukları vitamin, mineral ve aminoasit gibi antioksidan içerikli enzimlerin emilimini kolaylaştıran bir tıbbi tedavi yoludur.  

IV terapi, tek başına uygulanan bir tedavi yöntemi olmaktan ziyade destekleyici ve tamamlayıcı bir uygulamadır. Başka bir ifade ile açıklamak gerekirse, IV terapi sayesinde vücudun doğal yollardan kendini iyileştirmesi desteklenmektedir. Bu desteklemeyi de besinlerden alınan çeşitli sentez ve enzimlerin emilimini doğrudan etkilemesi ile gerçekleştirmektedir.

Saç ekim merkezi türkiye

IV Terapi Nasıl Uygulanır?

IV terapi, damar yolu açılarak içerisinde vitamin, mineral, aminoasit ve antioksidan karışımı bulunan serumun aktarılması ile uygulanmaktadır. Oldukça kısa sürede tamamlanan IV terapi, kişiye özel olarak hazırlanmış protokoller ile daha başarılı ve etkili sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Ortalama olarak 20-30 dakika süren IV terapi sonrasında hastalarımız günlük aktivitelerine geri dönebilmektedir.

IV Terapi ve C Vitamini

IV terapi protokolünde kullanılan en önemli içeriklerden bir tanesi, C vitaminidir. C vitamini, güçlü bir bağışıklık sistemimizin olmasını sağlayan ve metabolizmamızı hızlandırarak hücrelerin kendilerini yenilemesini kolaylaştıran bir moleküldür.  

Vücudumuzda doğal olarak bulunmayan C vitamini, her ne kadar besinler ve ilaçlar ile dışarıdan alınabiliyor olsa da besinlerin ve ilaçların %100 oranında kana karışımı gerçekleşmemektedir. Fakat, IV terapi serumu ile karıştırıldığı zaman C vitamini, vücudun direncini ve cildin sağlığını daha etkili bir şekilde korumaktadır.

IV Terapi ve Glutatyon - IV Therapy and Glutathione

Glutatyon, metabolizmanın yavaşlaması ve bağışıklı sisteminin direncini kaybetmeye başlaması sonucunda vücudumuzda biriken ağır metallerin, toksinlerin ve serbest radikallerin işlevini engellemektedir.  

Glutatyon vücut içerisinde doğal olarak bulunan glutamin, glisin ve sistein aminoasitlerinin birleşmesinden oluşarak vücudun antioksidan seviyesini artırmaktadır. IV terapi içerisinde bulunan glutatyon protokolü ile birçok hastalık tedavi edilebilmekte ve antiaging etkisi yaratarak cildin kendisini yenilemesini sağlamaktadır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

IV Terapi Kimlere Uygulanır?

IV terapi, 18 yaşını doldurmuş ve hamile ya da çocuk olmayan her kadın ve erkek için uygulanabilmektedir. Tek başına tedavi yöntemi olarak kullanılmasa da IV terapi, birçok hastalık için tamamlayıcı ve destekleyici bir tıbbi yoldur.  

IV terapinin yaygın olarak kullanıldığı hastalıklar, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Astım
 • Migren
 • Kronik Yorgunluk Sendromu
 • Fibromiyalji
 • Kas spazmları
 • Kas ağrıları
 • Alerji  
 • Sinüs ve Solunum yolu enfeksiyonları
 • Cilt sorunları

Hastalıklar haricinde de sağlıklı her kadın ve erkek, IV terapiyi daha sağlıklı bir yaşam için de tercih edebilmektedir.

IV Terapi Faydaları Nelerdir?

IV terapi, uygulanan hastalardan elde edilen başarılı sonuçları ve sağladığı faydaları ile giderek popülaritesi artan bir tıbbi tedavi yöntemidir. IV terapinin insan vücuduna sağladığı faydalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bağışıklık sisteminin direncini ve gücünü arttırır.
 • Kan şekerini dengeler.
 • Hormon seviyelerini düzenler
 • Hücreleri oksitlenmeden koruduğu için enerjiyi arttırır.
 • Yaşlılık belirtilerini ve izlerini giderir.
 • Cilt sorunlarını tedavi eder.
 • Beyin fonksiyonlarının çalışmasında yardımcı olur.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular