inner ring
Arrow

Vücut

Arrow

Glutatyon

Yaşlanma ile birlikte vücudumuzun metabolizması giderek yavaş çalışmaktadır. Metabolizmanın yavaş çalışması sonucunda vücudumuzda oluşan toksik ve ağır metallerin vücuttan atılması zorlaşmaktadır. Böylece cildimizde hızla artan bir şekilde kırışlık, sarkma, çöküntü ve çizgi gibi sorunlar meydana gelmektedir.

Glutatyon, içerisinde bulunan antioksidan enzimleri ile metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak vücutta biriken toksik maddelerin atılımını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Ayrıca glutatyon, hücre zarlarına, DNA'ya ve mitokondride enerji üretimine zarar veren zararlı maddelere doğrudan etki ederek, hücrelerde oluşabilecek hasarı önler ve oksitlenmenin önüne geçerek mitokondriyi korur.

Sonuç olarak glutatyon, metabolizmanın çalışması sırasında antioksidan enzimleri yaratarak, vücudu hastalıklardan korur ve antiaging etkisi yaratarak oluşan cilt sorunlarının da giderilmesini sağlar.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Glutatyon Nedir?

Glutatyon, vücudumuzda kendiliğinden üretilebildiği gibi besin takviyesi ile de alınabilen ve üç aminoasitin bir araya gelmesiyle oluşan bir proteindir. Glutatyon, metabolizmanın ve bağışıklık sisteminin düzenli ve sağlıklı olarak çalışmasını sağlamaktadır.  

Başka bir ifade ile açıklamak gerekirse glutatyon; hastalıklardan korunmaya, yaşlanmayı yavaşlatmaya, enerjiyi artırmaya, hasarlı hücreleri onarmaya, bağışıklığı güçlendirmeye ve toksinlerden kurtulmaya yarayan bir proteindir.  

Dışarıdan besin takviyeleri ile alınan glutatyona kıyasla vücudumuz, kendi başına yeterli miktarda glutatyon üretebilmektedir. Öte yandan, özellikle sigara ve alkol kullanımı gibi dış faktörler, vücudumuzdaki glutatyon miktarının düşmesine neden olmaktadır.  

Vücudumuzdaki glutatyon miktarının düşmesine bağlı olarak kronik yorgunluk, mide hastalıkları, kalp damar hastalıkları, nörolojik hastalıklar, otoimmün hastalıklar, cilt hastalıkları, göz altlarında morluklar, lekelenmeler, alerjiler ve vücut direncinin düşüklüğü gibi çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır.  

Genç bir cilde ve dirençli bir bağışıklı sistemine sahip olmak için vücudumuzdaki glutatyon miktarının korunmasında dikkat etmeliyiz.

Saç ekim merkezi türkiye

Glutatyonun Faydaları Nelerdir?

  • Glutatyon, mitokondriyi koruyarak enerjimizin düşmesini engeller.
  • DNA ve RNA’yı toksinlerden arındırarak vücudumuzdaki protein üretimini korur.
  • Daha dirençli ve güçlü bir bağışıklık sistemini sahip olmamızı sağlar.
  • Serbest radikalleri hedef alarak onları etkisiz hale getirir. Böylece cildimizde antiaging etkisi yaratır.
  • C ve E vitaminlerinin üretimini sağlar.
  • Karaciğer ve pankreas yağlanmasının önüne geçer.
  • Diyabet ve kanser başta olmak üzere çeşitli hastalıklarda tedavi yöntemi olarak kullanılır.
  • Antioksidan görevi ile vücudumuzu, biriken toksin ve ağır metallerden arındırır.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Glutatyon Eksikliği Nelere Sebep Olur?

Glutatyon, vücudumuz için oldukça önemli bir proteindir. Bu yüzden her sağlıklı birey vücudunda, günde ortalama olarak 10 gram glutatyon üretilmesi gerekmektedir. Glutatyon eksikliği ise çok ciddi hastalıkların ve mental sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Çünkü glutatyon, bağışıklık sistemimizi ve metabolizmamızı koruduğu kadar beynimizin dopamin ve serotonin salgılamasına da yardım etmektedir.

Glutatyon, serbest radikallerin hücre oksitlenmesine neden olmasının önüne geçtiği için de cildin kendini yenilemesine yardım etmektedir. Vücudun yeterli miktarda glutatyon üretememesi durumunda kırışıklık, sarkma, elastikiyetini kaybetmiş bir cilt, çizgi, çukur, akne, leke ve döküntü gibi çeşitli cilt sorunları ortaya çıkmaktadır.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Glutatyon, ilaç kullanımı ile takviye edilebilen bir enzimdir. Fakat ilaç kullanımı, glutatyon tedavisi bakımından bazı durumlarda etkili sonuçlar verememektedir. Hatta, ilaç kullanımının artması ile birlikte midede çeşitli rahatsızlıklara da neden olabilmektedir.

Glutatyon tedavisi olarak sıklıkla damardan enjekte edilmesi yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemde glutatyon, C vitamini ile kombine edilerek hastaların damar yollarından vücutlarına aktarılır.  

Bir diğer ifade ile, Glutatyon C terapisi, bağışıklık sistemimizi koruyan glutatyon proteini ile metabolizmamızı dirençli hale getiren ve hücrelerin kendisini yenilemesini sağlayan C vitaminini kombine ederek vücuttaki antioksidan seviyesini arttırmaktadır.

Glutatyon C terapisi, uzman doktorlarımız tarafından İstanbul’daki kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. İçerisinde glutatyon ve C vitamini bulunan serum, hastalarımızın damar yolundan direkt olarak aktarılmaktadır. Tamamen ağrısız ve acısız bir uygulama olan glutatyon C terapisi, ortalama olarak 20 dakikada tamamlanmaktır.

Genellik 4-12 seans sonrasında tam olarak etkisini göstermeye başlayan glutatyon C terapisi sonrasında hastalarımız, rahat bir şekilde günlük aktivitelerini yapmaya devam edebilmektedir. Hastalarımızın toplamda kaç seans alacağı ise uzman doktorlarımızın glutatyon C terapisi öncesinde hastalarımıza uyguladığı konsültasyon sırasında belirlenmektedir.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular