inner ring
Arrow

Cilt

Arrow

Dermapen

Cilt yaşlanması, her insanın yaşayacağı bir doğal fizyolojik olaydır. Fakat, günümüzün yeni nesil tıbbi yöntemleri sayesinde cilt yaşlanmaları, yavaşlatılabilmektedir. Bu yeni nesil yöntemler arasında dermapen, Este Medical Group Türkiye doktorları tarafından sıklıkla tercih edilen bir cilt yenileme uygulamasıdır.

Dermapen, mikroiğne kullanılarak uygulanan bir cilt yenileme tedavisidir. Dermapen ile yaşlanma belirtileri olan kırışıklık, kaz ayağı ve ince çizgi cilt sorunlarının tedavisi yapılarak hastalarımızın daha genç bir cilde sahip olmalarını sağlamaktadır. Ayrıca dermapen, ciltin en temel ihtiyacı olan kolajen, hyaluronik asit ve elastin üretimini desteklemesi ile de cildin kendini doğal bir şekilde canlandırmasına ve yenilemesine de neden olmaktadır.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Dermapen Nedir?

Yaşlanmaya bağlı olarak ciltteki kolajen, elastin ve hyaluronik asit üretimi giderek azalmaktadır. Cildin temel yapı taşları olan bu enzimlerin yeterli miktarda salgılanmaması sonucunda cilt üzerinde kırışıklık ve ince çizgi gibi çeşitli yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır.

Bu yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için uygulanan dermapen, başta kolajen olmak üzere cildin enzim ihtiyacını karşılayan bir tür minimal invaziv cilt bakım uygulamasıdır. Mikroiğne enjeksiyonu ile uygulanan bu cilt bakım prosedüründe, hücrelerin kendini doğal olarak yenilemesi sağlanmaktadır. Kendini yenileyen hücreler en nihayetinden daha pürüzüsüz ve daha homojen bir cilt görünümü yaratır.

Dermapen hem ülkemizde hem de dünyada oldukça sıklıkla tercih edilen ve uygulanan bir kozmetik yöntemdir. Özellikle yapılan bilimsel araştırmalar, dermapen uygulamasının başta yaşlanma belirtileri olmak üzere birçok cilt sorunu için oldukça etkili ve başarılı sonuçlar veren bir cilt bakım yöntemi olduğunu kanıtlamaktadır.  

Este Medical Group Türkiye ailesi olarak hem kolay uygulanabilirliği açısından hem cilt yenilemedeki başarısından hem de yan etkisinin az olmasından dolayı dermapen uygulamasını sıklıkla cilt sorunları tedavisi için hastalarımıza önermekteyiz.

Dermapen Hangi Cilt Sorunları için Uygulanır?

Dermapen, yaş alımı sonucunda ortaya çıkan cilt sorunlarını gidermek için uygulanmaktadır. Genellikle hastalarımızın yüz cildinde meydana gelen deformasyonları gidermek için dermapen tedavisi uygulanmaktadır. Yüze ek olarak bu cilt yenileme ve gençleştirme uygulaması; el, sırt, kol ve kalça bölgelerinde meydana gelen cilt sorunları için tercih edilmektedir.

Dermapen uygulandığı cilt sorunları ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar ve ince çizgiler
 • Çok fazla güneş ışığına maruz kalarak hasar görmüş ve yanmış ciltler
 • Akne ve akne izi
 • Genişlemiş gözenekler
 • Yara izleri
 • Siyah noktalar
 • Çatlaklar
 • Ciltte oluşan koyu lekeler
 • Azalan cilt esnekliği
 • Deri çatlağı
 • Gül hastalığı
 • Göz kenarındaki kaz ayağı görüntüsü
 • Saç kaybı (Alopesi)
 • İstenmeyen dövmeler
 • Cilt yüzeyindeki nem kaybı sonucu oluşan kuruluklar
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen, mikroiğne cihazı yardımı ile uygulanan bir cilt yenileme işlemidir. Kalem şeklindeki bu mikroiğneler cilt yüzeyinde delikler açmaktadır. Mikro düzeyde olan bu delikler sayesinde cildin kolajen ve elastin gibi çeşitli protein üretimi tetiklenerek kendini doğal olarak onarması ve yenilemesi sağlanmaktadır.

Uygulama sırasında cildin sadece katmanlarında mikro düzeyde delikler açıldığı için hastalarımız çok az bir düzeyde ağrı ve acı hissetmektedir. Bu ağrı ve acı hissiyatını minimum düzeye indirmek için dermapen öncesi hastalarımızın işlem yapılacak bölgelerine anestezi bazlı bir krem sürülerek bölgenin uyuşması sağlanmaktadır.

Dermapen diğer mikroenjeksiyona dayalı kozmetik yöntemlerin aksine cilde son derece kontrollü bir düzeyde hasar vermektedir. Kontrollü düzeyde cilde hasar vermenin en önemli amacı cildin zamanla kaybettiği kolajen ve elastin üretimini arttırmaktır. Böylece cilt, dışarıdan bir kolajen ve elastin enjeksiyonu söz konusu olmadığı için kendi kendini yenilemeye ve onarmaya başlamaktır. Bu yüzden dermapen, diğer enjeksiyon yöntemleri ile karşılaştırıldığı zaman son derece güvenilir bir uygulama olmaktadır.

Dermapen yaklaşık olarak 20-30 dakika süren titreşimli mikroiğneleme işlemi tamamlanır. İşlem sonrasında hastalarımızın cildinde yüzeysel kanamalar olabilmektedir. Fakat bu yüzeysel kanamalar tamamen cildin yapısı ile alakalı olup herhangi bir cilt hasarına neden olmamaktadır. Dermapen sonrasında hastalarımızın cildi uygun solüsyonlar ile temizlenmektedir. İşlem sonrasında oluşabilecek kızarıklık ve morarma gibi bulgular, cildin kendini birkaç gün içerisinde tamamen onarması ile birlikte yok olmaktadır.  

Dermapen Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermapen, günümüzün en sık tercih edilen ameliyatsız cilt gençleştirme ve yenileme yöntemlerinden bir tanesidir. Bu uygulama ile maksimum etki almak isteyen hastalarımızın işlem öncesinde dikkat etmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Bu yüzden hastalarımızın İstanbul’daki kliniğimizi ziyaret ederek uzman doktorlarımız ile bu detayları görüşmeleri gerekmektedir. Bu detaylar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Her ne kadar tek seansta bile etkisini göz ile fark edebilecek düzeyde gösteriyor olsa da dermapen, düzenli olarak uygulanması gereken bir yöntemdir. Çünkü bazı hastalarımızda oluşan cilt sorunları, tek seansta tedavi edilemeyecek düzeyde olmaktadır. Bu yüzden hastalarımızın uzman doktorlarımızın belirlemiş olduğu seans sayısına uymaları gerekmektedir.
 • Bazı hastalarımız için dermapen işlemini tercih etmemekteyiz. Özellikle diyabet ve lupus gibi cilt onarımının gecikmesine neden olan kronik hastalıklara sahip olan hastalarımızın, dermapen öncesinde bunu doktorlarımıza belirtmesi gerekmektedir.
 • Dermapen işlemi öncesi ve sonrasında hastalarımıza temizleme ve nemlendirme açısından çeşitli solüsyonlar uygulanmaktadır. Bazı hastalarımızda bu solüsyonlar çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Bu yüzden hastalarımızın uzman doktorlarımızın verdiği tavsiyelere uyarak çeşitli alerjik komplikasyonlara neden olabilecek her türlü maddeden uzak durması gerekmektedir.
 • Dermapen nadiren de olsa bazı hastalarımız da daha ciddi cilt sorunlarını da neden olmaktadır. Bu sorunların oluşmasına engel olmak için hastalarımız Este Medical Group Türkiye kliniğinden dermapen hakkında konsültasyon alabilirler.

Dermapen Faydaları Nelerdir?

Dermapen, başta kırışıklı ve ince çizgi olmak üzere birçok cilt sorunu için oldukça etkili sonuçlar veren bir uygulamadır. Ayrıca bu cilt yenileme uygulaması diğer yöntemlere kıyasla birçok avantaja da sahiptir. Dermapen işleminin avantajları ve faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Cildin sadece yüzeysel tabakasına yapılan mikroiğneleme yöntemi sayesinde dermapen, hiçbir yara izi veya lekeye neden olmadan hastalarımızın cilt sorunlarını giderir.
 • Diğer yöntemler ile karşılaştırıldığında ciltte yanma yapmamaktadır.
 • Uygulama sonrası, ciltte oluşabilecek bir komplikasyon riski daha azdır.
 • Kolay ve pratik olarak uygulanabilen bir kozmetik yöntemdir.
 • Hastalarımız için daha az maliyetli ve daha etkili bir uygulamadır.

Yaşlanmaya bağlı cilt sorunlarınız için siz de dermapen uygulamasına başvurmak istiyorsanız Este Medical Group Türkiye ailesinin vermiş olduğu konsültasyon hizmetimizden yararlanarak uygulama hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular