inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Kadınlar için Safir FUE Saç Ekimi

Erkekler gibi kadınlarında en önemli aksesuarlarından biri olan saçlar; yaşa ve östrojen hormonu yetersizliği gibi birçok sebepten zaman içerisinde dökülmeye ve seyrelmeye başlamaktadır. Fakat, saç dökülmesi sorunu yaşayan kadınlar, erkeklere kıyasla toplum içerisinde daha fazla sosyal baskıya ve dışlanmaya maruz kalmaktadır. Böylece saç dökülmesi, kadınlarda oldukça büyük bir özgüven kaybına neden olmaktadır.  

FUE tekniğinin gelişmiş bir versiyonu olan safir FUE saç ekimi ile artık kadınlar da saç dökülmesi probleminden sonsuza kadar kurtulabilmektedir. Klasik FUE tekniğine kıyasla safir FUE saç ekimi, kadın hastalarımızda daha sık saç ekimi yapma imkanı sunmaktadır. Ayrıca diğer yöntemler ile kombine edilebilen safir FUE saç ekimi sayesinde, oldukça konforlu geçen operasyonun ardından kolaylıkla günlük yaşantılarına geri dönebilmektedir.

Siz de bir saç ekimi tedavisinden en doğal ve en mükkemel sonuçları alarak aynalar ile barışmak istiyorsunuz danışmanlık hizmetimizden yararlanarak safir FUE saç ekimi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Prima e Dopo

laser hair regrowth for womenLaser hair regrowth before and afterBefore and after laser hair regrowth Treatments for female hair loss Hair loss for women treatmentfemale hair thinning treatmentLaser hair regrowth before and after Hair loss for women results

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi tekniği, uzun yıllardır hem dünyada hem de ülkemizde saç dökülmesi problemine karşı sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat gelişen tıbbi teknoloji ile birlikte FUE tekniği, kendi içerisinde gelişmeye başlamıştır. Artık klasik olarak çelik uçlu silitler yerine farklı materyaller kullanılarak da FUE saç ekimi yapılabilmektedir.

Safir FUE saç ekimi de klasik FUE tekniğinin gelişmesi ortaya çıkan yeni nesil saç ekimi tedavilerinden biridir. Ucunda safir cevheri bulunan ince uçlu bir kalem ile yapılan safir FUE tekniği, hastalarımıza oldukça konforlu bir saç ekimi tedavisi geçirmelerini sağlamaktadır.  

Ayrıca iyileşme sürecinin kısa olması, daha az doku tahribatı vermesi ve daha sık ekim yapma imkanı sunmasından dolayı safir FUE saç ekimi sonrasında hastalarımız, daha doğal, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmaktadır.  

Micheale's Hair Transplant story with Este Medical
Watch Micheale's story
Micheale's Hair Transplant story with Este Medical
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE saç ekimi, klasik FUE saç ekimi ile benzer aşamalar uygulanarak yapılmaktadır. Tıpkı klasik FUE saç ekimi işleminde olduğu gibi kıl köklerinin toplanması için seçilen donör bölgeden mikro motorlar aracılığıyla greftler toplanmaktadır.

Fakat, klasik FUE saç ekiminden farklı olarak safir FUE saç ekimi operasyonunda saç ekimi için açılan kanallar çelik slitler ile değil safir uçlu ince bir kalem ile açılmaktadır. Safir cevheri ile açılan kanallar daha pürüzsüz, küçük ve sık olmaktadır. Ayrıca safir uçlu kalem ile açılan bu kanallar mikro düzeyde olduğu için daha az doku tahribatına neden olmaktadır.

Safir cevheri ile açılan bu mikro kanallar içerisine toplanan greftlerin ekilmesi ile operasyon tamamlanmaktadır. Safir FUE saç ekimi, genellikle lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. Fakat, bu yöntem sedasyonlu veya tıraşsız saç ekimi gibi diğer teknikler ile kombine edilerek de yapılabilmektedir.  

Kadınlar için Tıraşsız Safir FUE Saç Ekimi Yapılır mı?

Erkeklere kıyasla kadın hastalarımız genellikle kafa derisinde seyrelmiş saç ve incelmiş saç telleri şikayetlerine sahiptir. Este Medical İstanbul olarak Erkek tipi saç dökülmesi oldukça nadir olarak gözlemlenen kadın hastalarımız için safir FUE tekniğini özellikle tıraşsız saç ekimi tekniği ile kombine ediyoruz.  

Tıraşsız saç ekimi yönteminde kafa derisindeki mevcut tüm saçlarının tıraşı yapılmak yerine sadece saç köklerinin toplanacağı donör bölgede küçük boyutlu bir tıraş işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylece üstteki uzun saçlar tıraş edilen donör bölgeyi kapatacağı için kadın hastalarımızın mevcut saçlarının korunması ile birlikte daha estetik bir saç ekimi tedavisi yapılabilmektedir.

Tıraşı yapılan donör bölgeye uygulanan safir FUE tekniği ile kadın hastalarımızın saç ekimi operasyonu tamamlanmaktadır. Siz de işlem yapılan bölgenin gizli kalmasını sağlayan tıraşsız safir FUE saç ekimi hayalini kurduğunuz gür ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç ekim merkezi türkiye

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler, doktorlarımız ile yapacağınız ön muayene sırasında ve operasyon sonrasında size detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Hastalarımızın operasyon sonrasında hızlı bir şekilde iyileşme süreçlerini tamamlamak için doktorlarımızın verdiği tavsiyelere kesinlikle uymaları gerekmektedir.

Genel olarak safir FUE saç ekimi sonrası hastalarımızın dikkat etmesi gereken hususlar şu şekildedir:

 • Operasyon sonrası ilk yıkama profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Bu yüzden safir FUE saç ekimi sonrası ilk yıkama için kliniğimizi ziyaret etmeniz gerekmektedir. İlk yıkamadan önce işlem yapılan bölgeyi su ile temas ettirmekten kaçınmalısınız.
 • Safir FUE saç ekimi sonrasında ilk 2 hafta ağır ve yorucu sporlardan kaçınılması gerekmektedir.
 • Operasyon sonrasında sigara ve alkol kullanımını tamamen bırakmalısınız.
 • İşlem yapılan bölgedeki kıl köklerini korumak için aşırı sıcak ortamlardan ve tahribat ile tahrişen neden olacak hareketlerden uzak durmalısınız.
Female FUE Birmingham

Safir FUE Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi işleminin hastalarımıza sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenmektedir:

 • Kullanılan safir uç hem daha sağlıklı ve doğal sonuçlar alınmasını sağlar hem de saç ekimi için açılan kanalların daha küçük ve pürüzsüz olmasını sağlayarak daha az doku tahribatına neden olur.
 • Safir uçlu kalem, çok ince bir yapıya sahip olduğu için saç köklerinin doğru açı ve boyutta ekilmesini kolaylaştırır.  
 • Saç ekimi için açılan mikro kanallar saç kökü boyutunda olduğu için daha sık saç ekimi yapma imkanı tanır. Ayrıca saç köklerinin birbirine yakın olarak ekilmesini de kolaylaştırır.
 • Daha kısa bir iyileşme süresine sahiptir.
 • Daha gür ve daha sağlıklı uzayan saçlara sahip olmanızı sağlar.

Safir FUE Saç Ekimi ile Klasik FUE Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hem dünyada hem de ülkemizde FUE saç ekimi tekniği, kadın tipi saç dökülmesi sorunu yaşayan tüm kadın hastalarımıza uyguladığımız bir yöntemdir. FUE saç ekimi tekniği, kendi içerisinde klasik FUE saç ekimi ve safir FUE saç ekimi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her iki yöntem de son derece güvenilir ve popüler olmasına rağmen bu iki teknik arasında farklar bulunmaktadır.

Safir FUE saç ekimi ile klasik FUE saç ekimi arasındaki farklar, şu şekilde özetlenmektedir:

 • Safir uçlu kalemler ile yapılan saç ekimi, çelik slitler ile yapılan saç ekimine göre daha sık ekim yapma şansı tanır.
 • Safir uçla kanal açma sırasında cihazın antibakteriyel özelliğinden dolayı daha vibrasyon tutma olmaktadır. Böylece saç dokusuna daha az hasar verilir.
 • Klasik FUE yöntemine kıyasla safir FUE saç ekimi, greftlerin daha sık ekilmesini sağlayarak hastalarımızın daha doğal ve daha gür saçlara sahip olmasını kolaylaştırır.
 • Ekim sırasında açılan kanalların daha küçük olmasından dolayı klasik FUE saç ekimine kıyasla daha hızlı bir iyileşme süreci sunar.
 • Klasik FUE saç ekimi tekniğinde kullanılan çelik slitlerin aksine safir uçlar, kanalların daha az sıvı enjekte ederek açılmasını sağladığı için tedavi sonrası ödem oluşma ihtimalini azaltır.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular