inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Erkekler için Saç Lazeri Tedavisi

Saç dökülmesi yaygın olarak erkek ve kadınlarda ortak bir problemdir. Erken yaşlarda genetik faktörler, stres, hızlı kilo kaybı, yeme içme gibi birçok farklı sebepten dolayı saç dökülmesi meydana gelebilir.

Siz veya bir yakınınız saç dökülmesinden şikayetçi misiniz? Türkiye'de FDA onaylı lazerle tüy büyütme tedavisi ile daha kalın ve daha dolgun saçlara sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? İstanbul'daki lazerli saç tedavisi, hücreleri iyileştirmek ve uyuyan saç köklerini yeniden etkinleştirmek için kafa derisinin derinliklerine nüfuz ederek saçların yeniden büyümesi ve saç kalınlaşması için hücresel aktivasyonu teşvik eder.  

Kısacası erkek tipi kellik yaşayanlar için saç lazeri tedavisi, gösterdiği etkileri sayesinde saç dökülmesini oldukça başarılı bir şekilde tersine çevirir.

Dünya genelinde erkekler, durumlarını gizleyerek saç dökülmesiyle uğraşmaya devam ediyor. Uzman doktorlarımızın yaptığı araştırmalara göre, saç dökülmesinin sadece bir kişinin görünüşünü etkilemekle kalmayıp, bireylerin kendileri hakkında nasıl hissettiklerini ciddi şekilde etkileyerek, özgüvenlerini kaybetmelerine, sosyal etkileşimlerden kaçınmalarına veya sorunu gizlemek için çözümler üzerinde sürekli strese girmelerine neden olduğu sonucuna ulaşmıştır.

Lazerli saç tedavisi sayesinde dış görünümün yanı sıra psikolojik olarak da olumsuz sonuçlar doğuran saç dökülmesi sorunun üstesinden kolaylıkla gelinebilmektedir.  

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Saç Lazeri Tedavisi Nedir?

Saç lazeri tedavisi seans-seans uygulanır. Hastanın ihtiyacı doğrultusunda seans sayıları uzmanlar tarafından belirlenir. Mikroskop altında yapılan inceleme sonucunda ne kadar başarı elde edileceği tahmin edilebilir bir tedavi olmasından dolayı da avantajı büyüktür.

Saç lazeri tedavi işlemleri FDA onaylı cihazlar ile gerçekleşir. Bu yüzden yan etkisi olmayan bir tedavi şeklidir. Mevcut saçı kesmeden seanslar yapılır ve normal sosyal hayatına gün içerisinde devam edebilir. Sizi günlük işlerinizden alıkoymayacak ve yapılabilecek en iyi tedavi yöntemidir.

Saç lazeri tedavisi, incelmiş saç tellerini kalınlaştırmak, saç dökülmesini durdurmak ve yeni saçların büyümesini sağlamak için uygulanan bir saç tedavi yöntemidir. Diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi saç lazeri tedavisinde de LED ışığı kullanılmaktadır. LED ışık, saç derisinin altına nüfuza ederek cilt hücrelerini uyarır ve cildin temel iki yapıtaşı olan kolajen ve elastin üretimini destekler.

Artan kolajen ve elastin üretimi sayesinde kan dolaşımı hızlandırılarak, yeni saç kökü gelişimi ve incelmiş saç tellerinin kalınlaşması sağlanmaktadır. Saç lazeri tedavisi ile erkek hastalarımız daha sıkı tutunan saç köklerine ve daha kalın olan saç tellerine kavuşur.

Tedavi bittikten sonra hastalarımızın etkiyi uzun süre yaşayabilmesi için her 3 ayda 1 koruma seansları yapıyoruz. Yapılan 1 kür tedaviden sonra koruma seanslarının mutlaka yaptırılması halinde elde edilen sonuç ömür boyu devam edecektir.

Saç Lazeri Tedavisi Etkisini Nasıl Gösterir?

Saç lazeri tedavisi etkisini şu şekilde göstermektedir:

 • Artan kolajen ve elastin üretimi sayesinde daha gür saçlara sahip olursunuz.
 • Kan dolaşımının ve metabolizmanın hızlanması sonucunda daha hızlı uzayan saçlara kavuşursunuz.
 • Saç derisindeki besin emilimi arttırıldığı için saçlar, daha sağlıklı bir görünüm kazanır.
 • Saçın yağ salgılama dengesini düzenler.
 • Saç dökülmesinin durdurur.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç Lazeri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerden gelen görünür kırmızı ışık, kafa derisi üzerinde herhangi bir yanma olmaksızın doku üzerinde birkaç kat ilerler. Tedavi, bir Minoxidil formülü kullanılarak kan akışını uyarmak için özel olarak tasarlanmış düzenli seansları içerir.  

Tedavi, saç köklerini Minoxidil'in yanında tutar ve zararlı Dihidrotestosteronun (DHT) foliküldeki dolaşımı öldürmesini önler. Bunun sonucunda da yeni bir saç büyüme döngüsü başlar: büyüme, dinlenme ve dökülme. Tedavi, kafa derisinin altındaki kan akışını arttırır ve katagen veya telogen foliküllerde metabolizmayı teşvik ederek anagen saç üretimine neden olur.

Steve Cavanagh before after Hair transplant

Saç Lazeri Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Saç derinizin bazı bölgelerinde hala uzun saçlarınız varsa ve saç kökleriniz kalıcı olarak hasar görmediyse, İstanbul'daki kliniğimizde uyguladığımız lazerle saç uzatma tedavisi, saç dökülmeniz için mükemmel bir çözümdür. Genellikle androgenetik alopesinin neden olduğu incelen saçlar, gerileyen saç çizgileri ve model kellikleri olan, erkek hastalarımız için saç lazeri tedavisinden oldukça başarılı sonuçlar almaktayız.

Tıbbi konsültasyon için Este Medical Group İstanbul’u ziyaret ederek saç uzmanlarımızın koyduğu kapsamlı bir teşhisin ardından sizin için en uygun tedavi planını belirleyebilirsiniz. Lazerli saç tedavisinde öncelikli hedefimiz, tekrar kontrolde hissetmenizi sağlamak için saç dökülmesini yeniden dengelemek ve canlandırmaktır.

Saç lazeri tedavisinin erkek hastalarımıza sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenmektedir:

 • Ağrısız ve FDA onaylıdır.
 • Gözle görülür sonuçlar verir.
 • İnvaziv değildir.
 • Ağrısızdır.
 • Yan etkisi yoktur.
 • Saç telinin ve saç köklerinin daha güçlü ve dökülmeye karşı dirençli olmasını sağlar.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular