inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Kadınlar için Kaş Ekimi

Kadınlarda yüz estetiğinin en önemli unsurlarından biri de kaşlardır. Türkiye'de kaş ekimi arıyorsanız, Este Medical Group'u ziyaret edin.

Yüz hatlarına uyumlu kaş şekli ve dolgunluğu kadınların daha genç ve bakımlı bir yüze sahip olmasını sağlar. Yüze ifade veren kaşlar, yaşlanma ve kaşlardaki tüylenme nedeniyle zamanla incelir ve incelir. Artık seyrek saçlarla uğraşmayın, bizimle İstanbul'da kaş ekimi yaptırın.

Günümüzde kaş şeklini ve yoğunluğunu belirginleştirmek veya eski haline getirmek için kaş makyajı ve microblading ile kaş dövmesi gibi teknikler kullanılmaktadır. Bu teknikler kadınların gerçekçi bir kaş görünümüne sahip olmalarını sağlasa da zamanla etkisini kaybetmeye başlar. Kaş ekimi ise yaklaşık 3-4 saat süren bir operasyon sonunda daha kalıcı kaş şekilleri oluştururken kadın hastalarımızın doğal görünümlü kaşlara sahip olmalarını sağlar.

Türkiye'deki kaş ekimimiz, kaşlarında dökülme veya incelme sorunu yaşayan tüm kadın hastalarımıza uyguladığımız bir yöntemdir. Ayrıca Este Medical uzmanları tarafından gerçekleştirilen kaş ekiminde de tıpkı saç ekimi tedavisinde olduğu gibi aynı özen gösterilmektedir.

Kaş ekimi hakkında daha detaylı bilgi için İstanbul'da bulunan kliniğimizi ziyaret edebilir, danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Este Medical olarak kaş ekimi için FUE tekniğini kullanıyoruz. FUE, foliküler ünite ekstraksiyonu anlamına gelmektedir. Tıpkı saç ekiminde kullanılan FUE tekniğinde olduğu gibi FUE kaş ekimi tedavisinde de donör bölge olarak genellikle ense bölgesi seçilmektedir.  

Doktorlarımız tarafından yapılan ön muayene sonrasında, işlem gününde donör bölgenin tıraşı yapılmaktadır. Ardından tıraş yapılan bölge uyuşturularak oldukça ince uçlu olan mikromotorlar aracılığı ile donör bölgeden kıl kökleri toplanmaktadır.  

Kıl köklerinin toplanması sırasında kıl kökünün, çıktığı kanal ile çıkış doğrultusunun uyumlu olması gerekmektedir. Bu uyum FUE kaş ekimi başarısını arttıran faktörler arasında yer almaktadır.  

Lokal anestezi eşliğinde ve ince uçlu olan mikromotorlar aracılığı ile kıl kökleri toplandıktan sonra kalem formundaki çelik slitler (açıcılarla) yardımıyla belirlenen sayıda ve kılların doğal çıkış yönüne uygun açıda çok küçük mikrokanalların içerisine ekilmektedir. Ortalama olarak 3-4 saat süren bu işlem sonrasında kadın hastalarımız, günlük yaşamında devam edebilmektedir.

Eyebrow Hair Transplant

Kaş Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş makyajı ve kaş dövmesi gibi diğer kaş uzatma yöntemleri ile karşılaştırıldığında kaş ekimi, daha kalıcı ve daha doğal sonuçlar vermektedir. Kaş ekimi, hem ülkemizde hem dünyada kadın hastalarımızın yüz hatları ile uyumlu olan gür ve dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Lokal anestezi eşliğinde yapılan bir minimal invaziv tedavisi olmasına rağmen kaş ekimi, son derece güvenilir bir yöntemdir.

Yan etkisi yok denilecek kadar az olan kaş ekimi tedavisinden sonra, kadın hastalarımızın işlem yapılan bölgelerinde kızarıklık, kabuklanma ve şişme gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu komplikasyonlar, kaş ekimi işleminin doğal reaksiyonlarından biri olup yaklaşık 1 hafta sonra kendiliğinden geçmektedir.  

Konsültasyon ve ön muayene sırasında doktorlarımız, kaş ekimi sonrası kadın hastalarımızın dikkat etmesi gereken detayları da konuşmaktadır. Kaş ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kaş ekimi sonrası işlem yapılan bölge, 10-15 gün boyunca çok sıcak ortamlardan korunmalıdır.
 • Kaş ekimi sonrasında en az 15 gün boyunca ağır egzersiz ve spor hareketleri yapılmamalıdır.
 • Kaş ekimi yapılan bölge, 2 gün boyunca yıkanmamalıdır.
 • En az 2 hafta boyunca denize ve havuza girilmemelidir.
 • Hamam ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan 2 hafta boyunca uzak durulmalıdır.
 • İşlem yapılan bölge, güneş ışınlarından korunmalıdır.

Kaş Ekimi Avantajları Nelerdir?

FUE kaş ekimi, doktorlarımıza santimetredeki kıl yoğunluğunu doğal sayısına getirmek için gerekli sayıda greft alma esnekliği vererek daha doğal görünen bir kıl ekimi ve yoğunluğu oluşturma avantajı sunmaktadır.

FUE kaş ekimi tedavisinde neşter veya deride herhangi bir kesme işlemi olmadığı için, yeterli kafa derisi donörü olmayan hastalarda FUE; göğüs, sırt, kollar ve bacaklar gibi vücudun herhangi bir yerinden donör greftleri alma esnekliği sağlamaktadır.

Hem yılların verdiği deneyim sayesinde hem de dünya çapındaki diğer 11 kliniğimizle iş birliği içerisinde çalışmamızdan dolayı pek çok kişi Türkiye’de kaş ekimi için Este Medical Group’u tercih etmektedir.

FUE kaş ekimi tedavisinin hastalarımıza sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Neşter yok, zımba yok, dikiş yok
 • Lineer iz yok
 • Minimal invaziv
 • Doğal görünümlü sakal ve boyun çizgileri
 • Sakal ve bıyık modellerinde esneklik
 • Tek seansta daha fazla greft alınması
 • Daha hızlı iyileşme süresi
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular