inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Erkekler için FUE Saç Ekimi

Türkiye'deki erkekler için FUE saç ekimimiz, saç dökülmesi olan kişilerin doğal görünümlü saçlara sahip olmalarını sağlar. Türkiye'de uzman saç ekimi doktorlarının sıklıkla tercih ettiği Este Medical Group FUE erkek saç ekimi, foliküler ünite ekstraksiyonu ile yapılan bir saç ekimi tekniğidir.

İstanbul'da bulunan ödüllü, son teknoloji kliniklerimizde gerçekleştirilen FUE saç ekimi daha ilk seansta etkisini göstermektedir. Ayrıca saç derisi bir gecede iyileştiği için FUE tekniği ile yapılan saç ekimi işleminde hastalarımızın saç derisine herhangi bir kesi yapılmamaktadır. Böylece erkek hastalarımızın saç derisinde uygulama sonrasında neşter, dikiş, zımba ve çizgisel izler oluşmaz.

Saç ekimi öncesi ve sonrası olağanüstü sonuçlara bakmanız yeterli. FUE saç ekimi prosedürümüzü görüşmek üzere Türkiye'deki İstanbul saç ekimi merkezimizde bir konsültasyon için yerinizi ayırtın.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Öncesi & Sonrası

Erkeklerde Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Erkeklerde 20'li ve 30'lu yaşların başlarında ve hatta ergenliğin sonlarında saç dökülmesi meydana gelebilmektedir. Ortalama olarak erkeklerin yarısı 50 yaşını doldurduktan sonra belli bir oranda saç dökülmesi de yaşamaktadır.

Çoğu erkeğin saç derisinde yaşanan seyrekleşmenin önde gelen nedeni Androgenetik Alopesi, yani 'Erkek Tipi Kellik' olarak bilinmektedir. Erkeklik hormonundan kaynaklanan bu Androgenetik Alopesi, bazı kıl köklerinin küçülmesi ve anormal kılların daha kısa sürede dökülmesine neden olmaktadır.

Bunun yanı sıra; ilaç kullanımı, çeşitli rahatsızlıklar, hava ve su kirliliği, alkol ve sigara kullanımı gibi diğer çevresel faktörler de erkeklerde saç dökülmesinin başlamasına neden olmaktadır.  

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Konsültasyon ve Ön Muayene

FUE saç ekimi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, atmanız gereken ilk adım, Este Medical Group’un İstanbul’daki kliniğinde ücretsiz danışmanlık randevusu almaktır.  

Ön muayene sırasında saç ekimi alanında oldukça uzman olan doktorlarımız, yaşadığınız saç dökülmesinin nedenleri ve semptomları ile sahip olabileceğiniz saçların değerlendirmesini yapmaktadır.  

Ön saç çizgisi de belirlendikten sonra doktorlarımız, saç dökülmesinin derecesini belirlemek için uzman bir kamera kullanarak saç derinizin bu işleme uygun olup olmadığının kararını vermektedir. Bu aşama erkek hastalarımızın daha doğal bir görünüme sahip saçlara sahip olması için yapılmaktadır.

Saç derinizin FUE saç ekimi için uygun olması durumunda İstanbul’daki kliniğimizde, saç derinizi uygulama için uyarmak ve hazırlamak adına saç büyütme terapisi almaktasınız.  

Saç Köklerinin Toplanması

Doktorlarımız tarafından yapılan ön muayene sonrasında, işlem gününde FUE saç ekimi yapılacak bölgede tıraş yapılmaktadır. Ardından tıraş yapılan bölge uyuşturularak oldukça ince uçlu olan mikromotorlar aracılığı ile kıl kökleri toplanmaktadır. Kıl köklerinin toplanması sırasında kıl kökünün, çıktığı kanal ile çıkış doğrultusunun uyumlu olması gerekmektedir. Bu uyum FUE saç ekimi başarısını arttıran faktörler arasında yer almaktadır.

Kırılmadan, zedelenmeden ve diğer köklere zarar vermeden çıkarılan kıl kökleri, özel solüsyonlara yatırılmaktadır. Ortalama olarak bir seansta 2000-2500 arasında kök toplanabilmektedir. Her bir kıl kökü yaklaşık olarak 2.7 saç teli içermektedir. Bu ise bir saç ekimi operasyonunda genel olarak 6 bin tel saçın ekilmesi anlamına gelmektedir.

Ekim Yapılacak Alana Kanalların Açılması

Bu aşamada saç ekimi yapılacak kanalların açılacağı bölge, ilk olarak lokal anestezi yardımı ile uyuşturulmaktadır. Uyuşan bölgede, kalem formundaki çelik slitler (açıcılarla) yardımıyla belirlenen sayıda ve kılların doğal çıkış yönüne uygun açıda çok küçük mikrokanallar açılmaktadır. Açılan bu kanallar göz ile fark edilemeyecek kadar küçüktür.

Toplanan Saç Köklerinin Açılan Kanallara Ekilmesi

Toplanan kıl kökleri tek tek, açılan bu mikrokanalların ve o bölgede bulunan kılların doğal çıkış yönüne uygun bir şekilde ekilmektedir. Toplanan saç köklerinin açılan kanallara ekilmesi ile tamamlanan FUE saç ekimi, aynı gün içerisinde yaklaşık olarak 7-8 saat sürmektedir.

Uygulama Sonrası ve Kontroller

Uygulama sonrası yapılan kontrol muayenesinde doktorlarımızın sonuçlardan memnun kalması durumunda, düzenli bakım almaya devam ediyorsunuz. Bu devam eden bakım süreci; profesyonel saç yıkama ve bakım, lazerle tüy büyütme tedavisi ve durumunuza bağlı olarak diğer yardımları içermektedir.

FUE Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Erkek hastalarımıza uyguladığımız FUE saç ekimi, doktorlarımıza saç derisinde santimetre başına yoğunluğun doğal sayısına ulaşması için gerekli sayıda greft alma esnekliği verme avantajına sahiptir. Böylece hastalarımız daha doğal ve daha gür bir saç görünümüne kavuşur.  

FUE saç ekimi ile neşter kullanımı veya saç derisinde herhangi bir kesi açma işlemi olmadığı için yeterli kafa derisi donörü olmayan hastalarda FUE tekniği göğüs, sırt, kollar ve bacaklar gibi vücudun herhangi bir yerinden donör greftleri alma esnekliği sağlamaktadır.

FUE saç ekimi tekniğinin genel olarak sunduğu avantajları şu şekilde özetlenmektedir:

  • Saç derisinde kesi açılmadığı için neşter ve zımba kullanımı ve dikiş atma gibi durumlar söz konusu değildir.
  • Uygulama sonrasında erkek hastalarımızın saç derisinde lineer iz oluşmamaktadır.
  • Minimal invaziv ile yapılmaktadır.
  • Doğal görünümlü saç tellerinin elde edilmesini sağlamaktadır.
  • Saç modellerinde esneklik sunmaktadır.
  • Tek seansta daha fazla greft alınma imkanı tanımaktadır.
  • Daha hızlı iyileşme süreci bulunmaktadır.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular