inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Erkekler için Uzun Saç Ekimi

Türkiye'nin en iyi sakal ekim merkezini arıyorsanız Este Medical Group'u ziyaret edin. İstanbul'da deneyimli FUE sakal ekimi cerrahlarıyız.

Sakal ve bıyık bir erkeğin en önemli aksesuarlarıdır. Gür sakallara sahip olmak her erkeğin hayalidir. Ancak bazı erkekler sakallarının sert ya da seyrek çıkması sorunu nedeniyle hayal ettikleri gür sakallara kavuşamazlar. Gür sakallı erkekler filmlerde ve dizilerde bile gençleştiği için bu sorun erkeklerde çok önemli bir özgüven sorunudur.

Günümüzde gelişen tıp teknolojileri sayesinde bu sorundan kurtulmak çok kolay. Özellikle sakal ekimi tedavisinde elde edilen başarılı ve kalıcı sonuçlar ile sakal ve bıyık ekimi tedavilerine ilgi artmıştır. Çok kısa bir operasyon sonrasında hayal ettiğiniz sakallara kolayca kavuşabilir, sosyal hayatınıza ara vermeden devam edebilirsiniz.

Türkiye'de sakal nakli için Este Medical Group'ta ücretsiz danışmanlık randevusu alın ve öncesi ve sonrası görüntülerimizi görün.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir?

Sakal ve bıyık ekimi, sarışın ya da esmer olmanız fark etmeksizin tüm erkek hastalarımıza uyguladığımız bir tedavidir. Sakal ve bıyık ekimi, genellikle donör bölge olarak seçilen vücut, boyun ve enseden toplanan kılların açılan kanallar içerisine yerleştirilmesi ile yapılmaktadır.

Ortalama olarak 4-5 saat süren bir operasyon olan sakal ve bıyık ekimi, saç ekimi tedavilerinde olduğu gibi sakal ve bıyık kıllarının çıkış yönüne göre ekilmektedir. Bıyıkların kendine has kavisleri bulunurken sakallar ise orta ve yan bölgelerinde dönüşlere sahiptir. Ayrıca bazı erkeklerde sakal ve saç kılları aynı renkte olmayabilmektedir. Bu yüzden sakal ve bıyık ekimi, uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir tedavi yöntemidir.

Siz de Este Medical İstanbul kliniğimizi ziyaret ederek sakal ve bıyık ekimi tedavisi bakımından uzman doktorlarımız ile tanışıp hayalini kurduğunuz o gür sakallara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.  

Istanbul sakal ekimi
Shafeeq's Beard Transplant with Este Medical
View Shafeeq's results

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Este Medical olarak sakal ve bıyık ekimi için FUE tekniğini kullanıyoruz. FUE, foliküler ünite ekstraksiyonu anlamına gelmektedir. FUE tekniği, uzman olan doktorlarımızın genellikle başın arkasında veya yanında bulunan sabit bir bölgeden topladıkları kıl köklerini kullanarak yaptığı bir minimal invaziv tedavidir.  

Sakal ve bıyık ekimi için toplanan kılın, tipik olarak daha hassas olması gerekir. Bu yüzden sakal ve bıyık ekimi için ense ve başın yan taraflarına ilave olarak genellikle vücut ve boyun bölgesi de, kılların toplanacağı donör bölge olarak seçilmektedir.

Lokal anestezi eşliğinde ve ince uçlu olan mikromotorlar aracılığı ile kıl kökleri toplandıktan sonra kalem formundaki çelik slitler (açıcılarla) yardımıyla belirlenen sayıda ve kılların doğal çıkış yönüne uygun açıda çok küçük mikrokanalların içerisine ekilmektedir. Ortalama olarak 4-5 saat süren bu işlem sonrasında erkek hastalarımız, günlük yaşamında devam edebilmektedir.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sakal ve Bıyık Ekimi Avantajları Nelerdir?

FUE sakal ve bıyık ekimi, doktorlarımıza santimetredeki kıl yoğunluğunu doğal sayısına getirmek için gerekli sayıda greft alma esnekliği vererek daha doğal görünen bir kıl ekimi ve yoğunluğu oluşturma avantajı sunmaktadır.

FUE sakal ve bıyık ekimi tedavisinde neşter veya deride herhangi bir kesme işlemi olmadığı için, yeterli kafa derisi donörü olmayan hastalarda FUE; göğüs, sırt, kollar ve bacaklar gibi vücudun herhangi bir yerinden donör greftleri alma esnekliği sağlamaktadır.

Hem yılların verdiği deneyim sayesinde hem de dünya çapındaki diğer 11 kliniğimizle iş birliği içerisinde çalışmamızdan dolayı pek çok kişi Türkiye’de sakal ve bıyık ekimi için Este Medical Group’u tercih etmektedir.

FUE sakal ve bıyık ekimi tedavisinin hastalarımıza sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Neşter yok, zımba yok, dikiş yok
  • Lineer iz yok
  • Minimal invaziv
  • Doğal görünümlü sakal ve boyun çizgileri
  • Sakal ve bıyık modellerinde esneklik
  • Tek seansta daha fazla greft alınması
  • Daha hızlı iyileşme süresi

Türkiye’nin En İyi Sakal ve Bıyık Ekimi

Türkiye'deki 3.000 saç ekimi kliniği arasında Este Medical Group en iyisi seçilmiştir!  

Este Türkiye, yüksek kalitedeki bakım, hizmet, profesyonellik, sonuçlar ve bakım sonrası uygulamalarımız nedeniyle Türkiye'nin 1 numaralı saç ekimi kliniği seçilerek 2021 ödülünü kazandı. Bu ödülü kazanmamızdaki en büyük neden saç ekimini diğer kliniklerden farklı olarak yapmamızdır. Bir diğer ifade ile Este Medical Türkiye olarak her hastanın saç uzatma yolculuğunu dikkatli bir şekilde yürütüyoruz.  

Konu saç ekimi olunca işlemi yapan doktoru iyi olması gerekmektedir. Çünkü, deriye bir folikül yerleştirildiğinde tam olarak yerleştirilmesi zorunludur. Ayrıca saç köklerinin düzgün alınamayıp, kökün kırılarak içeride kalması ve saç batığını oluşmaması için saç ekimi işlemi uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Este Medical Türkiye’de saç ekimi, sadece parasını ödeyerek yaptığınız bir uygulama değildir. Bünyemizde bulunan profesyonel doktorlarımız sayesinde saç ekimi uygulamasından sonra oluşabilecek yan etkiler minimum seviyeye indirilmiştir.  

Her hastamızın, cerrahımızın gösterdiği özen ve hassasiyet için harcanan zamanı doğru şekilde almasını istiyoruz. Bu yüzden saç ekiminden önce, hastalarımızın saç derisine kan akışını uyarmak için Lazer Saç Tedavisi yapmaktayız. Böylece hastalarımız ameliyattan sonra en iyi saç büyümesi durumuna hazırlamaktayız. Ayrıca saç ekiminden sonra saç dökülmesini geri kazanma ihtimalini en üst düzeye çıkarmak için de lazer saç tedavisi uygulamaktayız.

Pen Hair Implant in Turkey
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular