inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Kadınlar için Ağrısız Saç Ekimi

Her 3 kadından birinde saç dökülmesi sorunu bulunmaktadır. Fakat, kadınlarda olan saç dökülmesi erkeklere kıyasla daha yavaş gerçekleşmektedir. Ayrıca saç dökülmesi denilince akla ilk gelen erkeklerde olduğu gibi kellik ya da erkek tipi saç dökülmesi olsa bile kadınlarda yaşanan saç dökülmesi daha farklı olmaktadır. Kadınlarda gözlemlenen saç dökülmesi, kadın tipi saç dökülmesi olarak adlandırılmaktadır. Kadın tipi saç dökülmesi arasında alın çizgisinin geriye doğru kayması ve saç telinin incelmesi gibi sorunlar yer almaktadır.

Günümüzde bu sorunlar tıpkı erkeklere uygulanan saç ekimi teknikleri ile giderilmektedir. Bir kadının en önemli kozmetik alanı olan saçlar, birçok saç ekimi tekniği sayesinde yeniden kazandırılmaktadır. Fakat erkeklere uygulanan yöntemlerin aksine kadın hastalarımızın çoğunluk saç ekimi yapılacak bölgelerine işlem uygulanmaktadır. Yani, kadın hastalarımızda erkek tipi kellik teşhisi konulmadığı sürece kafa derisinin tamamının tıraş edilmesi yerine sadece kök toplanacak donör bölgeden alan açılmaktadır.

Geleneksel saç ekimi yöntemlerinin büyük bir kısmı iğne kullanılarak ya da kesi açılarak yapılmaktadır. Bu durumda bazı kadın hastalarımız iğneden korktukları için veya saç ekimi tedavisi sonrasında işlem yapılan bölgede ağrı hissettikleri için, bu saç tedavisi yöntemlerine pek yanaşmamaktadır. Saç ekimi yöntemlerinde yaşanan teknolojik gelişmeler sayesinde artık kadın hastalarımız, hiçbir şekilde ağrı yapmayan saç ekimi yöntemleri ile hayalini kurdukları saçlara kavuşabilmektedir.

Ağrısız saç ekimi, hem ülkemizde hem de dünyada erkeklere uygulanan iğnesiz saç ekimi tekniğidir. Ağrısız saç ekimi hakkında daha detaylı bilgi almak için Este Medical Group’un sizlere sunduğu ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Kadınlarda görülen saç dökülmesi nedenleri, erkeklerden farklıdır. Erkeklerde genel olarak androjen hormonuna ve genetik yatkınlığa bağlı olarak saç dökülmesi olmasına rağmen kadınlarda androjen hormonunun az olmasından dolayı erkek tipi kellik çok fazla görülmemektedir.  

Fakat erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da genetik faktörler, kadın tipi saç dökülmesinde büyük rol oynamaktadır. Ayrıca östrojen hormonunun yetersizliği de kadınlarda saç dökülmesine neden olmaktadır.  

Kadın tipi saç dökülmesinin kanıtlanmış kesin bir nedeni bulunmamak ile birlikte saç dökülmesine neden olan faktörler şu şekilde özetlenmektedir:

 • Kalıtsal yatkınlık
 • Tiroid ve östrojen hormonundaki dengesizlikler
 • Demir ve çinko eksikliği
 • İlaç kullanımı
 • Yaşlanma
 • Kötü beslenme ve aşırı diyet
 • Stres, depresyon ve travma
 • Cerrahi operasyonlar
 • Kanser tedavisi görme
 • Yanlış veya aşırı kozmetik ürünü kullanma
 • Çok sıkı bir şekilde saç toplanması
 • Doğum yapma veya menopoza girme

Ağrısız Saç Ekimi Nedir?

Geleneksel saç ekimi tekniklerinin büyük bir kısmı, kadın hastalarımızın kafa derisinin altına lokal anestezi enjeksiyonu yapılmaktadır. Enjeksiyonun yapılabilmesi için de iğne kullanılmaktadır. Bu durum birçok kadın hastamızı fazlasıyla tedirgin etmektedir. Özellikle iğne korkusu olan kadın hastalarımız bu durumdan dolayı her tıbbi prosedürdeki yaklaşımları gibi saç ekimi tedavisine de olumsuz bakmaktadır.

Ayrıca lokal anestezinin etkisini kaybetmesinden sonra enjeksiyon yapılan bölgelerde ağrı ve sızı olabilmektedir. Bu da saç ekimi tedavisi bakımından kadın hastalarımızı rahatsız eden bir durum olmaktadır. Günümüzde ağrı ve acı hissiyatı yaşatmayan ağrısızı saç ekimi teknikleri bulunmaktadır. Yeni saç ekimi prosedürleri çoğunlukla iğne kullanımı içermemektedir. İğne yerine farklı yöntemler ile saç derisine anestezi uygulanmaktadır.  

İğnesiz anestezi yapılan yöntemler, ağrısız saç ekimi tekniği içerisinde yer almaktadır.

Prima e Dopo

laser hair regrowth for womenLaser hair regrowth before and afterBefore and after laser hair regrowth Treatments for female hair loss Hair loss for women treatmentfemale hair thinning treatmentLaser hair regrowth before and after Hair loss for women results
Before and after laser hair regrowth

Ağrısız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ağrısız saç ekimi tekniğinde ucunda iğne olmayan özel bir alet ile lokal anestezi uygulanmaktadır. Bu alet ile lokal anestezi uygulanan donör bölgeden sağlıklı saç kökleri toplanmaktadır. Kadın hastalarımızda da erkek hastalarımızda olduğu gibi genellikle saç kökü toplama işlemi, ense tarafından yapılmaktadır.  

Kırmadan, zedelemeden ve diğer köklere zarar vermeden çıkarılan saç kökleri, FUE ve DHI gibi diğer saç ekimi yöntemleri ile kadın hastalarımızın saç derisine aktarılır. Kısacası, ağrısız saç ekimi, FUE ve DHI gibi saç ekimi tekniklerinin alt grupları ile kombine edilmektedir.  

Sonuç olarak; ağrısız saç ekimi, iğnesiz özel anestezi cihazları sayesinde kadın hastalarımızın ağrı duymadan saç ektirebilmesini sağlamaktadır. Operasyon sırasında iğnesiz anestezi cihazları, anestezi sağlayan maddeleri basınçla püskürterek gözenekler aracılığıyla cilt altına ulaşmasına hizmet eder. Ağrısız saç ekimi prosedürünün anestezi aşamasından sonraki kısımları diğer saç ekimi teknikleri ile tamamlanmaktadır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Ağrısız Saç Ekimi Faydaları Nelerdir?

Ağrısız saç ekimi tekniğinin kadın hastalarımıza sunduğu birçok avantaj ve fayda bulunmaktadır. Bu faydalar hem hastalarımızı hem de tekniğin kendisini kapsamaktadır. Operasyon sırasında kadın hastalarımızın konforunu en üst düzeye taşıyan ağrısız saç ekimi faydaları şu şekilde özetlenmektedir:

 • Saç ekimi sırasında hastalarımızın iğne gibi korkacağı hiçbir şey yoktur.
 • Enfeksiyon riski oldukça azdır.
 • Oldukça konforlu bir uygulamadır.
 • Hastalarımız uygulamadan sonraki gün iş hayatlarına geri dönebilir.
 • Saç ekimi sonrası erkek hastalarımızın saçları doğal görünüm kazanır.
 • Tekrar uzadıktan sonra saçlarınız dökülmez.
 • Seyrek alanlarınız tamamen saçla kaplanır. Saçınız tekrar uzadığında dolgun ve sağlıklı hale gelir.
 • Uygulama sonrasında hastalarımız daha genç ve kendinden emin görünür.

Ağrısız Saç Ekimi Tekniğinde İyileşme Süreci Nasıldır?

Ağrısız saç ekimi prosedürü, geleneksel saç ekimi tedavilerinin aksine herhangi bir iğne kullanımı ya da kesi açma işlemi içermemektedir. Bu yüzden hastalarımızın saç derisinde hiçbir şekilde delik görünümü oluşmamaktadır. Bu da ağrısız saç ekimi sonrası hastalarımızın iyileşme sürecini oldukça kısaltmaktadır.

Ağrısız saç ekimi sonrası, kadın hastalarımızın saç derisinde meydana gelen kabuklaşma ve daha sonrasında gerçekleşen saç dökülmesi herhangi bir yara olmadığı için çok çabuk gerçekleşmektedir.  

İyileşme sürecinde kadın hastalarımızın işlem yapılan bölgelerini güneş ışığından ve aşırı sıcak ortamlardan koruması gerekir. Bu detaya dikkat etmeleri halinde ağrısız saç ekimi tekniğinde hastalarımız, diğer geleneksel teknikler ile karşılaştırıldığı zaman, iyileşme sürecini daha çabuk tamamlamaktadır.

Saç ekim merkezi türkiye
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular