inner ring
Arrow

Yüz

Arrow

Dermal Dolgu

İlerleyen yaş ile genetik ve çevresel faktörler zaman içerisinde yüz derisinin eski elastikiyetini kaybetmesine neden olarak sarkma ve kırışıklık gibi yüz deformasyonlarını ortaya çıkarmaktadır. Bu deformasyonlar kişinin estetik olmayan, daha yaşlı ve daha yorgun bir yüz görünümüne sahip olmasına neden olmaktadır. Yüzde meydana gelen bu görüntüden kurtulmak için ilk başvurulan estetik uygulamaları arasında yüz estetiği işlemleri yer almaktadır.  

Günümüzün yeni nesil teknolojileri ile haftalarca süren seanslarda ağrı ve acı içeren işlemlere maruz kalmak yerine artık çok kolay yöntemleri ile ağrısız ve acısız bir şekilde yüz estetiği işlemleri yapılabilmektedir. Bir diğer ifade ile, yüz estetiği için bıçak altına yatmanıza gerek yoktur. Cerrahi operasyonlara başvurulmadan da hastanın beklentilerine cevap verilerek yüz estetiği işlemleri gerçekleşmektedir.

Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları arasında dermal dolgu, sıklıkla başvurulan ve hastaların ihtiyaçlarına ve beklentilerine en uygun şekilde cevap veren tedavi yöntemidir. Siz de İstanbul’daki kliniğimizi ziyaret ederek dermal dolgu hakkında daha fazla bilgi alabilir ve yüzünüzdeki memnun olmadığınız bu görüntüden Este Medikal Grup farkıyla kurtulabilirsiniz!

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Dermal Dolgu Nedir?

Dermal dolgu, içerisinde hyaluronik asit barındıran bir yüz dolgusu uygulamasıdır. Dermal yüz dolgusu tıpkı botoks gibi hastanın yüzünün belirli bölgelerinde meydana gelen kırışıklık, çizgi ve izlerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca hyaluronik asit ile yüzün sarkan bölgelerine de hacim kazandırılmaya çalışılmaktadır.  

Ameliyatsız bir estetik uygulaması olduğu için dermal yüz dolgusunun kalıcılığı ortalama olarak 1 yıldır. 1 yıl sonra hastanın tekrar dolgu yaptırması gerekmektedir. 18 yaşından büyük her hastaya da dermal dolgu uygulanabiliyor.

Dermal Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulamaya geçmeden önce Este Medikal Grup’un uzman hekimleri tarafından bir ön muayene yapılmaktadır. Bu ön muayene sayesinde doktorlarımız hastanın yüz görüntüsündeki istekleri ve doğal yüz yapısı arasında bir uyum yakalamaktadır. Çünkü dermal yüz dolgusunda doktorlarımızın dikkat ettiği en önemli detay, hastanın yüz bütünselliğine zarar vermemektir.  

Dermal dolgu uygulaması sırasında oldukça ince bir yapıdan olan iğne kullanılmaktadır. Bu ince iğne ile içerisinde hyaluronik asit bulunan dolgu maddesi, doktorlarımızın ön muayene sırasında belirlemiş olduğu bölgelere enjekte edilir. Enjekte edilen bu dolgu maddesi, jel kıvımında olduğu için uygulama sonrasında etkisini hemen göstermektedir.

Dermal yüz dolgusu sırasında diğer yüz estetiği işlemlerinin aksine cerrahi operasyon gerektirmediği için anesteziye başvurulmamaktadır. Sadece dudak bölgesine yapılan dermal dolgu sırasında doktorlarımızın gerekli görmesi halinde anestezi uygulanmaktadır. Dermal yüz dolgusu uygulaması yaklaşık olarak 20-30 dakika sürmektedir.  

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Dermal Dolgu Yüzün Hangi Bölgelerine Uygulanmaktadır?

Dermal yüz dolgusu, alın bölgesindeki kırışıklıkları gidermek, göz çevresindeki kaz ayağı görünümünden kurtulmak, nasolobial yani burun kanatlarından dudak bölgesine inen ince çizgileri gidermek, dudak hacmini arttırmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek, kaş kaldırmak ve ağız kenarındaki kırışıklıkları gidermek için uygulanmaktadır. Ayrıca akne ve sivilce izlerinin bulunduğu yüz bölgelerine de dermal dolgu uygulanmaktadır.

Kısacası dermal dolgu,

  • Kaş estetiği
  • Burun estetiği
  • Elmacık kemiği ve çene estetiği ve
  • Dudak estetiğini kapsamaktadır

Dermal Dolgu Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dermal yüz dolgu sonrasında hastalarımız rahatlıkla günlük yaşantılarına geri dönebilirler. Uygulama yapılan bölgenin aşırı sıcak ve soğuktan korunması haricinde hastalarımızın dikkat etmesi gereken bir detay bulunmaktadır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular