inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Erkekler için Lazerli Saç Ekimi

Kadınların %30’u saç dökülmesi sorunu yaşamaktadır. Dış görünümün yanı sıra saç dökülmesi kadınlarda da psikolojik olarak birçok olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. İlerlemiş safhalarda saç dökülmesi sorunu olan kadınların büyük bir kısmı, özgüven sorunu yaşıyor, sosyal etkileşimden kaçıyor ya da kendileri hakkında nasıl hissettiklerini sorguluyor.  

Saç dökülmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Bazı durumlarda uygulanan tedavi yöntemleri, saç dökülmesini durdurmada yetersiz kalmaktadır. Artık saç dökülmesini durdurmak için çok fazla zahmete girmeye gerek kalmadan uygulanan lazerli saç ekimi sayesinde kadınlarda gözlemlenen saç dökülmesi sorunu için hızlı ve etkili sonuçlar olmak mümkün.

Este Medical Group İstanbul kliniği, FDA onaylı lazer cihazı ile kadın hastalarımızın yaşadığı saç dökülme tedavisinde oldukça olumlu sonuçlar almaktadır. Lazerli saç ekimi özellikle erkekler kadar yoğun bir saç dökülmesi sorunu bulunmayan ya da saç ekimi yaptırmak isteyen kadın hastalarımızın seyrek ve incelmiş saçları için sıklıkla tercih ettiği yeni nesil tedavi yöntemlerinden biridir.

Kısacası erkek tipi kellik yaşayanlar için lazerli saç ekimi tedavisi, gösterdiği etkileri sayesinde saç dökülmesini oldukça başarılı bir şekilde tersine çevirir.

Dünya genelinde erkekler, durumlarını gizleyerek saç dökülmesiyle uğraşmaya devam ediyor. Uzman doktorlarımızın yaptığı araştırmalara göre, saç dökülmesinin sadece bir kişinin görünüşünü etkilemekle kalmayıp, bireylerin kendileri hakkında nasıl hissettiklerini ciddi şekilde etkileyerek, özgüvenlerini kaybetmelerine, sosyal etkileşimlerden kaçınmalarına veya sorunu gizlemek için çözümler üzerinde sürekli strese girmelerine neden olduğu sonucuna ulaşmıştır.

Lazerli saç ekimi tedavisi sayesinde dış görünümün yanı sıra psikolojik olarak da olumsuz sonuçlar doğuran saç dökülmesi sorunun üstesinden kolaylıkla gelinebilmektedir.  

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Lazerli Saç Ekimi Nedir?

Lazerli saç ekimi, incelmiş saç tellerini kalınlaştırmak, saç dökülmesini durdurmak ve yeni saçların büyümesini sağlamak için uygulanan bir saç tedavi yöntemidir. Diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi lazerli saç ekimi tedavisinde de LED ışığı kullanılmaktadır. LED ışık, saç derisinin altına nüfuza ederek cilt hücrelerini uyarır ve cildin temel iki yapıtaşı olan kolajen ve elastin üretimini destekler.

Artan kolajen ve elastin üretimi sayesinde kan dolaşımı hızlandırılarak, yeni saç kökü gelişimi ve incelmiş saç tellerinin kalınlaşması sağlanmaktadır. Lazerli saç ekimi ile kadın hastalarımız daha sıkı tutunan saç köklerine ve daha kalın olan saç tellerine kavuşur.  

Çiğdem's Hair Regrowth Journey with Este Medical
Watch Çiğdem's story
Next Icon
Next Icon

Öncesi & Sonrası

Hair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after Leeds
Saç ekim merkezi türkiye

Lazerli Saç Ekimi, Etkisini Nasıl Gösterir?

Lazerli saç ekimi etkisini şu şekilde göstermektedir:

 • Artan kolajen ve elastin üretimi sayesinde daha gür saçlara sahip olursunuz.
 • Kan dolaşımının ve metabolizmanın hızlanması sonucunda daha hızlı uzayan saçlara kavuşursunuz.
 • Saç derisindeki besin emilimi arttırıldığı için saçlar, daha sağlıklı bir görünüm kazanır.
 • Saçın yağ salgılama dengesini düzenler.
 • Saç dökülmesinin durdurur.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Lazerli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Lazerden gelen görünür kırmızı ışık, kafa derisi üzerinde herhangi bir yanma olmaksızın doku üzerinde birkaç kat ilerler. Tedavi, bir Minoxidil formülü kullanılarak kan akışını uyarmak için özel olarak tasarlanmış düzenli seansları içerir.  

Tedavi, saç köklerini Minoxidil'in yanında tutar ve zararlı Dihidrotestosteronun (DHT) foliküldeki dolaşımı öldürmesini önler. Bunun sonucunda da yeni bir saç büyüme döngüsü başlar: büyüme, dinlenme ve dökülme. Tedavi, kafa derisinin altındaki kan akışını arttırır ve katagen veya telogen foliküllerde metabolizmayı teşvik ederek anagen saç üretimine neden olur.

Saç ekim merkezi türkiye

Kimler Lazerli Saç Ekimi için Uygundur?

Lazerli saç ekimi tedavisi, incelmiş, seyrelmiş ve dökülmeye başlamış saçlara sahip oolan tüm kadın hastalarımıza uyguladığımız bir saç tedavisidir.  

 • Kadın tipi kellik sorunu yaşıyorsanız,
 • Saç çizginiz geriye doğru kaymışsa,
 • Alnınız geniş ise,
 • Genetik saç dökülmesi sorununuz varsa,
 • Geleneksel yöntemler ile saç ekimi yaptırmak istemiyor ya da zamanınız yoksa,
 • Saç teli incelmesi sorununuz varsa ve  
 • Hiçbir sağlık sorununuz yoksa

Siz de Este Medical İstanbul’da lazerli saç ekimi tedavisi yaptırmak için uygun bir aday olabilirsiniz.

Lazerli Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Saç derinizin bazı bölgelerinde hala uzun saçlarınız varsa ve saç kökleriniz kalıcı olarak hasar görmediyse, İstanbul'daki kliniğimizde uyguladığımız lazerle saç uzatma tedavisi, saç dökülmeniz için mükemmel bir çözümdür. Genellikle androgenetik alopesinin neden olduğu incelen saçlar, gerileyen saç çizgileri ve model kellikleri olan, kadın hastalarımız için lazerli saç ekimi tedavisinden oldukça başarılı sonuçlar almaktayız.  

Lazerli saç ekimi tedavisinin kadın hastalarımıza sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenmektedir:

 • Ağrısız ve FDA onaylıdır.
 • Gözle görülür sonuçlar verir.
 • İnvaziv değildir.
 • Ağrısızdır.
 • Yan etkisi yoktur.
 • Saç telinin ve saç köklerinin daha güçlü ve dökülmeye karşı dirençli olmasını sağlar.

Tıbbi konsültasyon için Este Medical Group İstanbul’u ziyaret ederek saç uzmanlarımızın koyduğu kapsamlı bir teşhisin ardından sizin için en uygun tedavi planını belirleyebilirsiniz. Lazerli saç ekimi tedavisinde öncelikli hedefimiz, tekrar kontrolde hissetmenizi sağlamak için saç dökülmesini yeniden dengelemek ve canlandırmaktır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular