inner ring
Arrow

Cilt

Arrow

Medikal Cilt Bakımı

Cildimiz sürekli olarak kendini yenileme ve onarma döngüsü içerisindedir. Yaşlanma ile birlikte cildimizin kendini onarması ve iyileşmesi de yavaşlamaktadır. Bu durumda kişinin olduğundan daha yaşlı, yorgun ve mutsuz gözükmesine neden olan cilt sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu cilt sorunlarının başında kırışıklık, sarkma, çizgi oluşumu ve çatlama gelmektedir.

Medikal cilt bakımı, tüm bu cilt sorunları için uygulanan profesyonel bir cilt bakım yöntemidir. Medikal cilt bakımı ile cildin en derin katmanlarından başlanılarak bir bakım yapılmaktadır. Bu profesyonel cilt bakım uygulaması sayesinde cildimizde  zaman içerisinde giderek azalan kolajen ve hyaluronik asit üretimi ile nem oranı desteklenmektedir. Böylece hastalarımız ışıl ışıl parlayan canlanmış ve daha da gençlenmiş bir cilde sahip olur.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, evde yapılan cilt bakımlarından farklı olarak, cilt uzmanları tarafından yapılan cilt gençleştirme, yenileme, temizleme ve bakım uygulamalarının tümüdür. Cildin üst katmanından başlayarak yapılan medikal cilt bakımı sayesinde cilt üzerinde birikmiş kirden arındırma, cildi derinlemesine nemlendirme ve cildin sebum dengesini koruması sağlanmaktadır.

Ayrıca cildi temizleyerek antiaging etkisi yaratan medikal cilt bakımı, her yaştan erkek ve kadın hastalarımızın düzenli olarak yaptırması gereken kozmetik uygulamalarının başında yer almaktadır. Medikal cilt bakımı sırasında birçok dermatolojik ürün ve yöntem kullanılmaktadır. Kullanılan ürünler ve yöntemler, hastalarımızın cilt tipine, yaşına ve cilt sorununa göre belirlenmektedir.  

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı, İstanbul’daki kliniğimizde uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirdiğimiz bir cilt gençleştirme ve yenileme uygulamasıdır. Genel olarak bu cilt bakım uygulamasında yapılan işlemler aşamalar şeklinde olup cildin temizlenmesi ne nemlendirilmesi esasına dayanmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları Nelerdir?

Konsültasyon

İstanbul’daki kliniğimizde bulunan uzman doktorlarımızdan medikal cilt bakımı için konsültasyon randevusu alabilirsiniz. Konsültasyon sırasında doktorlarımız cilt sorunlarınızı hakkındaki şikayetlerinizi dinleyerek cildinizin analizini yapmaktadır.  

Bu cilt analizi sırasında profesyonel cilt uzmanlarımız öncelikli olarak cildinizin tipini değerlendirir. Daha sonrasında şikayetinize ve yaşınıza bağlı olarak cildinizin ihtiyaçları belirlenir. Kullanılacak dermatolojik ürünler seçildikten sonra medikal cilt bakımı için seans sayısı ve hangi yöntemler ile kombine edilebileceği belirlenir.

Cilt yüzeyi temizliği

Doktorlarımız tarafından belirlenen dermatolojik ürünler ile hastalarımızın cilt yüzeyi (yani, epidermis katmanı) temizlenir. Medikal cilt bakımının bu aşaması, cildimizin derinlerine uygulanacak diğer aşamalar için bir ön hazırlık niteliğindedir.

Arındırma

Bu aşamada hastalarımızın cildi üzerinde kirden dolayı dolmuş gözeneklerin üstü temizlenir. Bir diğer ifade ile, arındırma aşaması sırasında cilt üzerindeki ölü deri temizlenerek gözeneklerin temizlenmesi kolaylaştırılmaktadır.

Gözenek temizliği

Bu aşamada ölü deriden arındırılmış cilt üzerine gözenek temizliği uygulanmaktadır. Temizlenmiş gözenekler sayesinde hastalarımızın cildi daha da parlak ve canlı bir görünüme kavuşur.

Buhar terapisi

Buhar terapisi, medikal cilt bakımı aşamalarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Buhar terapisi sayesinde hastalarımızın cildi yumuşar. Yumuşayan cilt ile birlikte büyüyen gözenekler daha derinlemesine temizlenir.

Siyah nokta ve akne temizliği

Buhar terapisi ile iyice yumuşayan cilt, yüzeyde olan siyah nokta ve akneleri kendiliğinden dışarı atmaktadır. Daha derinlerde yer alan siyah noktalar ve akneler, özel cihazlar aracalığı ile derinlemesine temizlenir.

Son temizlik

Bu aşamada tamamen ölü deri ve kirden arındırılmış cilt üzerine dezenfeksiyon uygulanmaktadır. Medikal cilt bakımı sırasında cilt üzerine son temizliğin yapılmaması durumundan temizlenmiş ve iyice büyümüş gözenekler tekrar kir dolmaktadır.

Cilt besleme

Son aşamada ise tamamen temizlenmiş olan cilt üzerine oksijen terapi, nem, hyaluronik asit ve vitamin gibi cildimizin ihtiyaç duyduğu enzimler dermatolojik ürünler aracılığı ile uygulanır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Medikal cilt bakımı sayesinde cildimiz ölü deriden ve kirden temizlenerek arındırılır. Böylece cildimiz gözenekleri içerisinden daha hızlı oksijen almaya başladığı için kendini daha kolay yeniler. Medikal cilt bakımı, kan dolaşımını da hızlandırmaktadır. Kan dolaşımının hızlanması sayesinde cildin kolajen ve elastin üretimi artarak daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşuruz.  

Kısacası, medikal cilt bakımı sayesinde nefes alan, sağlıklı, canlı ve temiz bir cilde sahip oluruz.

Saç ekim merkezi türkiye

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Her cilt bakım uygulamasında olduğu gibi medikal cilt bakımı sonrasında da hastalarımızın dikkat etmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Bu detayların başında ise cildin belli bir süre boyunca yüksek sıcaklardan ve güneş ışınlarından korunması gerekmektedir. Ayrıca özellikler kadın hastalarımızın medikal cilt bakımı sonrası kesinlikle makyaj yapmaması gerekmektedir. Güneş kremi kullanımına da özen gösterilmelidir.

Düzenli Olarak Medikal Cilt Bakımı Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı, ortalama olarak 30-45 dakika süren bir kozmetik uygulamadır. Düzenli olarak yapılan medikal cilt bakımı sayesinde kan dolaşımı düzene girerek cildin kendi kendini düzenli olarak yenilemesi sağlanmaktadır. Ayrıca bu uygulama adeta bir antiaging etkisi yarattığı için yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması yavaşlamaktadır.  

Düzenli olarak medikal cilt bakımı yaptırmak gözeneklerimizin ihtiyaç duyduğu oksijenin cilde işlemesini kolaylaştırır. Daha çok nefes alan cildimiz ile birlikte kolajen ve elastin üretimi desteklenir. Böylece leke ve akne oluşumundan arınmış daha parlak bir cilde sahip oluruz.  

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular