inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Erkekler için Tıraşsız Saç Ekimi (Tıraşsız FUE)

Hem dünyada hem de ülkemizde kadınların yaşadığı en sık gözlemlenen saç dökülmesi sorunları arasında kadın tipi saç dökülmesi yer almaktadır. Kadın tipi saç dökülmesi; saç kaybına bağlı olarak alnın genişlemesi, saç çizgisinin geriye doğru kayması, saç derisinin belli bölgelerinde saç seyrelmesi ve saç telinin incelmesi gibi sorunlar yer almaktadır.

Her ne kadar erkek tipi saç dökülmesi sorunu kadınlarda daha az rastlanan bir saç problemi olsa da bazı kadın hastalarımızda saç dökülmesi sonucundan kafanın tamamında kellik sorunu da yaşanabilmektedir. Günümüzde son derece güvenli olan saç ekimi yöntemleri ile kadınlarda saç dökülmesi sorununu kalıcı olarak durdurabilmekteyiz.

Fakat geleneksel saç ekimi yöntemleri, saç kökleri toplanacak donör bölgenin tıraş edilmesi esasına dayanmaktadır. Bu yüzden birçok kadın, vücudundaki en önemli aksesuarları saçları olduğu için tıraş ile yapılan saç ekimi tekniklerini tercih etmemektedir. Gelişen saç ekimi teknolojileri sayesinde artık kadın hastalarımız da tıraş prosedürü olmadan saç ekimi tedavilerine başvurarak daha sağlıklı ve daha gür saçlara kavuşabilmektedir.

Tıraşsız FUE saç ekimi olarak da bilinen tıraşsız saç ekimi yöntemi, saçın tamamı tıraş edilmeden de saç köklerinin ekilebileceğini kanıtlayan bir saç tedavi yöntemidir. Her ne kadar geleneksel saç ekimi yöntemleri, kadınlarda erkeklerden daha farklı uygulanıyor olsa da kadınlarda da saç ekimi prosedürü sırasında gözle fark edilebilcek düzeyde bir tıraş işlemi yapılmaktadır. Tıraşsız saç ekimi yöntemi ile sadece donör bölgede yapılan küçük boyutlu tıraş işlemi sayesinde bu sorun ortadan kalkmaktadır.  

Özellikle kadın hastalarımıza sıklıkla başvurduğumuz tıraşsız saç ekimi yöntemi hakkında daha detaylı bilgi almak için  Este Medical İstanbul kliniğimizi ziyaret ederek konsültasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Tipik olarak, geleneksel saç ekimi teknikleri, donör bölgeden mümkün olan maksimum sayıda saç köküne erişim sağlamak için başın tıraş edilmesini gerektirir. Este Medical İstanbul ise gelişen tıbbi teknolojiye uyum sağlayarak artık donör bölgeden tıraş işlemi uygulanmadan da saç kökleri toplama imkanı sunmaktadır.  

Tıraşsız FUE olarak da bilinen tıraşsız saç ekimi tekniği, güncel saç dökülmesi tedavileriden biridir. Tıraşsız saç ekimi saçlarını tıraş etmek istemeyen kadın hastalarımıza minimal invaziv işlemler ile saç çizgilerini etkili bir şekilde eski haline getirme fırsatı verir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekimi, FUE saç ekimi tekniği ile kombine edilerek yapılmaktadır. İlk önce saç kökü toplanacak donör bölge, uzman doktorlarımızın yapacağı ön muayene sırasında belirlenmektedir. Daha sonrasında kadın hastalarımızın genel saç uzunluğuna bağlı olarak donör bölgede parmak kalınlığında ya da küçük bir pencere boyutunda tıraş işlemi yapılmaktadır.

Saçın daha uzun kısımların donör bölgede yapılan tıraş işlemini gizlemektedir. Donör bölgedeki saç kökleri FUE saç ekimi ile toplanmaktadır. Daha sonrasında toplanan bu saç kökleri, ekim yapılacak olan bölgede çok ince uçlu çelik slitler ile açılan mikro kanalların içine ekilmektedir. Bu uygulama, yaklaşık olarak 7-8 saat sürmektedir.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Prima e Dopo

laser hair regrowth for womenLaser hair regrowth before and afterBefore and after laser hair regrowth Treatments for female hair loss Hair loss for women treatmentfemale hair thinning treatmentLaser hair regrowth before and after Hair loss for women results

Tıraşsız Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Tıraşsız saç ekimi, saçı kısa veya uzun olan tüm kadın tipi saç dökülmesi yaşayan hastalarımız için uygundur. Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan ve 20 yaşın üstünde olan tüm kadın hastalarımız, tıraşsız saç ekimi ile konforlu bir saç tedavisi görebilir.

Kısa Saçlı Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi

Saçı 4 cm olan kadın hastalarımızda, genellikle ense tarafı olarak seçilen donör bölge, bir parmak kalında olan yatay iki çizgi şeklinde tıraş edilmektedir Üstteki uzun saçlar donör bölgeyi kapattığı için hiçbir şekilde tıraş işlemi yapıldığı fark edilmemektedir. Oldukça rahat ve konforlu bir saç ekimi yöntemi olan tıraşsız FUE ile 7 ay sonra daha sağlıklı ve daha gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Uzun Saçlı Kadınlarda Tıraşsız Saç Ekimi

Uzun saçlı ve sadece belli bir bölgede saç seyrelmesi sorunu yaşayan kadın hastalarımız için sıklıkla tıraşsız saç ekimi yöntemini kullanmaktayız. Uzun saçlı kadın hastalarımızın ense bölgesinde pencere şeklinde küçük bir alan tıraş edilmektedir. Diğer saçlar ense bölgesinin üstüne geldiği için tıraş yapılan alan kolaylıkla gizlenmektedir. Oldukça rahat ve konforlu bir saç ekimi yöntemi olan tıraşsız FUE ile 7 ay sonra daha sağlıklı ve daha gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç ekim merkezi türkiye

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Tıraşsız saç ekimi yönteminin kadın hastalarımıza sunduğu birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar şu şekilde özetlenmektedir:

  • Saçın tamamı tıraş edilmez.
  • Sadece donör bölgede yapılan küçük boyutlu tıraş işlemi ile kadın hastalarımızın saç ekimi tedavisi gördüğü belli olmaz.
  • Daha kısa sürede uzayan saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Uygulamadan sonra aynı gün içerisinde iş ve sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Tıraşsız FUE ve Tıraşlı FUE Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tıraşsız FUE ile işlemden önce başınızı veya saçınızın herhangi bir bölümünün tıraş edilmesine gerek yoktur. Bu nedenle, şu anda sahip olduğunuz tüm saçlarınız korunmaktadır.

Tıraşlı FUE saç ekimi tedavisinde, saçlar bir donör bölgeden (geleneksel olarak başın arka veya yanlarından) alınır. Bununla birlikte, tıraşsız FUE çok daha hassasiyet içeren bir saç ekimi yöntemidir. En sağlıklı saç köklerini tespit etmek ve doğru bir şekilde ekilmelerini sağlamak için uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Este Medical İstanbul’daki uzman cerrahlarımız bu hassas yöntemi sağlama konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Tıraşsız saç ekimi işleminin önemli faydalarından biri, implantların mevcut saç köklerinin doğal büyüme özelliklerine uyacak şekilde düzenlenmesidir. Ek olarak, minimal invaziv prosedüre sahip olduğu için tıraşlı FUE saç ekimi tedavisine göre daha ağrısızdır.

Este Medical Turkey
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular