inner ring
Arrow

Yüz

Arrow

Dudak Dolgusu

Yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerimizden bir tanesi dudaklarımızdır. Öte yanda 20’li yaşlara gelindiğinde vücuttaki kolajen üretiminin azalması dudaklarda incelmeye ve küçülmeye neden olmaktadır. Dudaklarımızın kolajen üretiminin azalmasına bağlı olarak yüz anatomimize uygunsuz hale gelmesi durumunda kendimize duyduğumuz özgüveni kaybetmeye başladı.

Dudak dolgusu ile günümüzde ince ya da küçük dudak görünümünden oldukça kolay bir şekilde kurtulunmaktadır. Dudak dolgusu, insan vücudunda en bol bulunan protein ve vücudu bir arada tutan diğer maddeler için enjekte edilebilir bir dermal dolgu uygulamasıdır.  

Fakat toplum içerisinde dudak dolgusu denildiğinde çok yanlış bir algı oluşmaktadır. Birçok insanın aklına yüz anatomisine uygun olmayacak derecede şiş ve büyük dudaklar gelmektedir. Gerçekten de uzman doktorlar tarafından yapılmadığı zaman dudak dolgusu hastanın aynalar ile barışmasından ziyade daha çok küsmesine neden olmaktadır.  

Bu yüzden dudak dolgusu işleminin uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir. Este Medikal Grup, bünyesinde bulunan uzman doktorları sayesinde hastaların hayalini kurduğu hacimli dudaklara, dudak yapısını bozmadan kavuşmasını sağlamaktadır. Profesyonel doktorlarımız tarafından yapılan dudak dolgusu ile hastalarımızın beklentilerine cevap verilmekteyiz.  

Siz de ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanarak Este Medikal farkı ile hayalini kurduğunuz hacimli ve daha estetik görünen dudaklara bir an önce kavuşabilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, temel olarak dudaklara belirli bir hacim kazandırmak amacı ile yapılan dolgu uygulamaları prensibine dayanmaktadır. Yani, dudak dolgusu ile hastalarımızın dudaklarına yüz anatomisine uygun olacak şekilde hacim kazandırmaktayız. Hacim kazandırmannın yanı sıra dudak dolgusu sırasında hastalarımızın dudaklarında doğal bir görünüm de yakalamaktayız.

Dudakların iç kısmına ve çevresine dermal dolgu enjekte edilerek gerçekleştirilen bu işlemde genellikle dolgu içerisinde hyaluronik asit yer almaktadır. Böylece dudaklara hiç işlem yapılmamış edası ile oldukça doğal bir hacim kazandırılmaktadır. Hyaluronik asit cildi yenileme, onarma ve toparlama görevleri ile bilinen bir maddedir. Bu yüzden de cilt ve deri dokusunun temel yapı taşlarından bir tanesidir.

Hyaluronik asit ayrıca dudak dolgusu ile de uyumlu bir yapıya sahiptir. Böylece dudak dokusunu yenilemek ve onarmak ile birlikte aynı zamanda dudak dokusundaki ölü derinin yok olmasını sağlayarak oldukça pürüzsüz ve sağlıklı görünen dudaklara sahip olmanızı sağlar. Kısacası dudak dolgusu ile hastalarımızın dudaklarına hacim kazandırmaya ek olarak onların daha sağlıklı bir dudak görünümüne sahip olmalarını da sağlamaktayız.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Aşağıda belirtilmiş olan şikayetlere sahip her hastamız için Este Medikal Türkiye olarak dudak dolgusunu önermekteyiz:

  • Yaşlandıkça incelen dudaklar,
  • Eşit hacimde olmayan alt ve üst dudaklar,
  • Küçük dudaklar,
  • Diş eti gülüşü (gummy smile).

Siz de ücretsiz olarak temin edebileceğiniz danışmanlık hizmetimiz sırasında Este Medikal Türkiye’nin uzman doktorları ile tanışabilir ve onlara şikayetlerinizi anlatarak daha estetik ve dolgun görünümüne sahip dudaklara kavuşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanmaz?

Aşağıda belirtilen durumlarda dudak dolgusu uygulanmamaktadır.  

  • Hamilelik,
  • Deri ve zührevi rahatsızlığı,
  • Uçuk,
  • İltihaplanma,
  • Alerji.

Bu durumlar haricinde dudak dolgusu herkes için tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Ayrıca yaşlanma ile birlikte cilt dokusunda azalan kolajen ve hyaluronik asit üretimine bağlı olarak kişinin dudaklarında meydana gelen deformasyonlar da dudak dolgusu ile yok edilmektedir. Bunun haricinde dudaklarında boyut ve simetri sorunu yaşayan her hasta için dudak dolgusu uygulanmaktadır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işleminden önce hastalarımız doktorlarımız ile bir ön görüşme yapmaktadır. Bu ön görüşmede doktorlarımız hastalarımızın yüz hatlarının ve dudak ve cilt yapısının analizini yapmaktadır. Hastalarımıza uygulanacak dudak dolgusu çeşidi ve miktarı, Este Medikal Türkiye doktorları tarafından yapılan bu ön değerlendirme sonucunda belirlenmektedir.  

Dudak dolgusu ameliyathane ortamında gerçekleştirilen bir işlem değildir. Öte yandan işlem sırasında hastanın ağrı ve acı hissetmemesi için uygulama başlamadan yarım saat önce dudaklarınıza anestezi bazlı bir krem sürülmektedir. Böylece enjekte işlemi sırasında hasta herhangi bir acı ve ağrı hissi yaşamamaktadır.

Dudak dolgusu, enjekte yöntemi ile yapılmaktadır. Dolgu materyali hastanın dudaklarına ince uçlu bir iğne ile enjekte edilmektedir. Dudak dolgusu yaklaşık olarak 15 ile 20 dakika arasında değişen bir zaman diliminde tamamlanmaktadır.  

Dolgu materyali içerisinde bulunan Juvéderm ve Restylane gibi hyaluronik asit enjeksiyonları, daha dolgun dudaklar oluşturmak için kullanılan en yaygın iki dermal dolgu maddesidir. Hyaluronik asit vücutta doğal olarak bulunur ve cilde doğal elastikiyet ile hacim kazandırır.  

Dudak Dolgusu İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dudak dolgusu işleminden hemen sonra dudakların hacminin artması göz ile fark edilebilecek düzeyde olmaktadır. Uygulama sonrasında enjekte yapılan noktalarda morarma, şişme ve kızarıklık gibi belirtiler gözlemlenebilmektedir.

Fakat hastalarımızın bu belirtiler yüzünden paniğe kapılmasına gerek yoktur. Genellikle birkaç gün sonra bu belirtiler kendiliğinden kaybolmaktadır. Uygulama sonrasından yaklaşık 1-2 hafta sonra hastalarımızın İstanbul’daki kliniklerimizi ziyaret ederek doktorlarımızın kontrolünden geçmesi gerekmektedir.

Kontrol sırasında hastalarımızın dudaklarındaki şeklin ve hacmin beklenti ile örtüşüp örtüşmediğini değerlendiren doktorlarımız analiz sonucuna göre ve ihtiyaç duyması halinde gerekli düzeltmeler de yapabilmektedir.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular