inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Kadınlar için Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi hem erkek tipi saç dökülmesi hem de diğer kadın tipi saç dökülmesi yaşayan kadın hastalarımız için uyguladığımız bir saç tedavisidir. Kadınlarda saç büyütme ve saç güçlendirme sağladığı için saç mezoterapisi ile saç dökülmesine engel olunabilmektedir. Bu saç tedavisi, saç ekimi öncesi farklı seçenekler arayan kadın hastalarımız için alternatif bir yöntemdir.  

Saç mezoterapisi; diğer alanlarda kullanılan mezoterapi uygulamalarında olduğu gibi mikroenjeksiyon tekniğine dayanmaktadır. Kişiye özel olarak hazırlanan ilaçlar, kadın hastalarımızın saç derisinin fonksiyonel tabakası olan dermis katmanına enjekte edilmektedir.  

Saç mezoterapisi hakkında daha detaylı bilgi almak için Este Medical İstanbul kliniğimize başvurabilir ve sizlere sunduğumuz ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi içerisinde bulunan vitamin, mineral, amino asit, hyaluronik asit ve enzim gibi cildin ihtiyacı olan temel yapı taşları ile deri yenilenmesini sağlayan bir uygulamadır. Uygulama, bu karışımların cilde enjekte edilmesi esasına dayanmaktadır. Mezoterapi günümüzde birçok sağlık sorunun tedavisinde kullanılmaktadır. Saç tedavisi de mezoterapinin kullanıldığı alanlardan bir tanesidir.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi; kıl köklerine etki eden vitamin, mineral, amino asit, hyaluronik asit ve enzim gibi derinin ihtiyaç duyduğu maddelerin karışımından elde edilen ilacın saç derisine enjekte edilmesidir. Bu maddeler çok ince uçlu iğneler ile saç derisine enjekte edilmektedir. Saç mezoterapisi ile saç derisinin ihtiyaçları doğrudan kıl köklerine aktarılmaktadır. Böylece saç kökleri ihtiyacı olan proteinleri alarak saç dökülmesi sorunu durdurulur.

Saç mezoterapisi, enjekte edilen ilacın yayılım alanının kısıtlı olmasından dolayı iğnenin birbirine yakın şekilde ilaç aktarımı yapması gerekmektedir. Ayrıca saç mezoterapisi, etkisini yavaş gösteren bir saç tedavisi yöntemidir. Bu yüzden hastalarımızın uzman doktorlarımız tarafından belirlenen aralıklar ile tedaviyi devam ettirmeleri gerekmektedir.

Mesotherapy Hair UK

Öncesi & Sonrası

Selina's Hair Loss journey with Este Medical
black play button icon
Watch Selina's journey
Subina's Hair Loss journey with Este Medical
black play button icon
Watch Subina's journey
Sadiya's Hair Loss journey with Este Medical
black play button icon
Watch Sadiya's journey
Sadiya's hair treatment Story with Este
Watch the process

Saç Mezoterapisi Etkisini Nasıl Gösterir?

 • Saç derisinin orta katmanını uyararak saç köklerini aktif hale getirir.
 • Saç hücrelerini besler.
 • Saç dökülmesini azaltır.
 • Daha sağlıklı ve canlı saçlara neden olur.
 • Saçı kalınlaştırır.
 • Kepeği giderir.
 • Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak yeni saç köklerinin oluşmasını sağlar.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi; saçın derisinin ihtiyacı olduğu vitamin, mineral, amino asit, hyaluronik asit ve enzimin karışımından elde edilen ilacın enjekte edilmesi ile yapılır. Mikroenjeksiyonlar ile saç derisinin 2-4 mm altına enjekte edilmesi ile yapılan bu saç tedavisi, kan dolaşımını hızlandırarak yeni saç hücrelerinin oluşumunu kolaylaştırır. Ayrıca saç mezoterapisi ile güçsüz halde olan saç hücreleri tekrar eski haline getirilerek güçlendirilir.

Saç mezoterapisinde enjekte edilen ilacın içeriği ve dozu, uygulama öncesinde doktorlarımız ile yapacağınız ön muayenede belirlenmektedir. Her kadın hastamız için aynı dozu ve içeriği kullanmamakla birlikte saç mezoterapisi kişiye özel olarak uygulanan bir saç tedavisidir. Hastalarımız için farklı olarak hazırladığımız karışım, yine ön muayene sırasında belirlenen seanslarda enjekte edilmektedir.  

Saç mezoterapisi; invaziv prosedürler içermemektedir. Yani, cerrahi operasyonlar ile yapılmamaktadır. Bu yüzden hastalarımız, her seanstan sonra günlük yaşamlarına rahatlıkla geri dönebilmektedir. Uygulama sırasında lokal anestezi uygulanarak hastalarımızın ağrı ve acı hissetmeden konforlu bir işlem geçirmeleri sağlanmaktadır.

Saç Mezoterapisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç mezoterapisi, oldukça kolay uygulanabilen bir saç tedavisidir. Fakat hastalarımızın hem saç mezoterapisi öncesinde hem de sonrasında dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır.  

Bu yüzden hastalarımızın uzman doktorlarımız ile yapacağı ön muayene sırasında ve saç mezoterapisi sonrasında tedavi sürecini sorunsuz bir şekilde tamamlamak için bu hususları dikkatle uygulamaları gerekmektedir.

 • Doktorlarımızın yapacağı ön muayenede düzenli olarak kullandığınız ilaçları belirtmelisiniz.
 • Uygulama öncesinde saçınızı yıkamanız gerekmektedir.
 • Saç mezoterapisi sonrasında 1-2 gün saçlarınızı yıkamamanız gerekebilir.
 • Uygulama sonrasında alkol ve sigara kullanımı saç köklerinin iltihaplanmasına neden olacağı için bırakılmalıdır.
 • İşlem yapılan bölgeler saç mezoterapisi sonrasında çok sıcak ve çok soğuk ortamlardan korunmalıdır. Direkt güneş ışığı ile temas etmek kaçınılmalıdır.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaz?

Saç mezoterapisi, 18 yaşından büyük erkek tipi saç dökülmesi sorunu yaşayan her erkek hastamıza uyguladığımız bir alternatif saç tedavisidir. Saç mezoterapisinin uygulanmadığı durumlar ise şu şekildedir:

 • Felç hastaları
 • Şeker hastaları
 • Kanser hastaları
 • Kan pıhtılaşması sorunu olanlar
 • Alerjik reaksiyon belirtisi gösterenler
 • Ürtiker hastaları
 • Kalp hastaları
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular