inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Erkekler için Lazerli Saç Ekimi

Siz veya bir yakınınız saç dökülmesinden şikayetçi misiniz? Türkiye'de FDA onaylı lazerle tüy büyütme tedavisi ile daha kalın ve daha dolgun saçlara sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? İstanbul'daki lazerli saç tedavisi, hücreleri iyileştirmek ve uyuyan saç köklerini yeniden etkinleştirmek için kafa derisinin derinliklerine nüfuz ederek saçların yeniden büyümesi ve saç kalınlaşması için hücresel aktivasyonu teşvik eder.  

Kısacası erkek tipi kellik yaşayanlar için lazerli saç ekimi tedavisi, gösterdiği etkileri sayesinde saç dökülmesini oldukça başarılı bir şekilde tersine çevirir.

Dünya genelinde erkekler, durumlarını gizleyerek saç dökülmesiyle uğraşmaya devam ediyor. Uzman doktorlarımızın yaptığı araştırmalara göre, saç dökülmesinin sadece bir kişinin görünüşünü etkilemekle kalmayıp, bireylerin kendileri hakkında nasıl hissettiklerini ciddi şekilde etkileyerek, özgüvenlerini kaybetmelerine, sosyal etkileşimlerden kaçınmalarına veya sorunu gizlemek için çözümler üzerinde sürekli strese girmelerine neden olduğu sonucuna ulaşmıştır.

Lazerli saç ekimi tedavisi sayesinde dış görünümün yanı sıra psikolojik olarak da olumsuz sonuçlar doğuran saç dökülmesi sorunun üstesinden kolaylıkla gelinebilmektedir.  

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Lazerli Saç Ekimi Nedir

Lazerli saç ekimi, incelmiş saç tellerini kalınlaştırmak, saç dökülmesini durdurmak ve yeni saçların büyümesini sağlamak için uygulanan bir saç tedavi yöntemidir. Diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi lazerli saç ekimi tedavisinde de LED ışığı kullanılmaktadır. LED ışık, saç derisinin altına nüfuza ederek cilt hücrelerini uyarır ve cildin temel iki yapıtaşı olan kolajen ve elastin üretimini destekler.

Artan kolajen ve elastin üretimi sayesinde kan dolaşımı hızlandırılarak, yeni saç kökü gelişimi ve incelmiş saç tellerinin kalınlaşması sağlanmaktadır. Lazerli saç ekimi ile erkek hastalarımız daha sıkı tutunan saç köklerine ve daha kalın olan saç tellerine kavuşur.

Öncesi & Sonrası

Hair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after Leeds
Saç ekim merkezi türkiye

Lazerli Saç Ekimi, Etkisini Nasıl Gösterir?

Lazerli saç ekimi etkisini şu şekilde göstermektedir:

 • Artan kolajen ve elastin üretimi sayesinde daha gür saçlara sahip olursunuz.
 • Kan dolaşımının ve metabolizmanın hızlanması sonucunda daha hızlı uzayan saçlara kavuşursunuz.
 • Saç derisindeki besin emilimi arttırıldığı için saçlar, daha sağlıklı bir görünüm kazanır.
 • Saçın yağ salgılama dengesini düzenler.
 • Saç dökülmesinin durdurur.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Lazerli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Lazerden gelen görünür kırmızı ışık, kafa derisi üzerinde herhangi bir yanma olmaksızın doku üzerinde birkaç kat ilerler. Tedavi, bir Minoxidil formülü kullanılarak kan akışını uyarmak için özel olarak tasarlanmış düzenli seansları içerir.

Tedavi, saç köklerini Minoxidil'in yanında tutar ve zararlı Dihidrotestosteronun (DHT) foliküldeki dolaşımı öldürmesini önler. Bunun sonucunda da yeni bir saç büyüme döngüsü başlar: büyüme, dinlenme ve dökülme. Tedavi, kafa derisinin altındaki kan akışını arttırır ve katagen veya telogen foliküllerde metabolizmayı teşvik ederek anagen saç üretimine neden olur.

Saç ekim merkezi türkiye

Kimler Lazerli Saç Ekimi için Uygundur?

Lazerli saç ekimi tedavisi, saç dökülmesi sorunu yaşayan tüm erkek hastalarımıza uyguladığımız bir saç tedavisidir.  

 • Erkek tipi kellik sorunu yaşıyorsanız,
 • Genetik saç dökülmesi sorununuz var ise,
 • Geleneksel yöntemler ile saç ekimi yaptırmak istemiyor ya da zamanınız yoksa,
 • Saç teli incelmesi sorununuz varsa ve  
 • Hiçbir sağlık sorununuz yoksa

Siz de Este Medical İstanbul’da lazerli saç ekimi tedavisi yaptırmak için uygun bir aday olabilirsiniz.

Lazerli Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Saç derinizin bazı bölgelerinde hala uzun saçlarınız varsa ve saç kökleriniz kalıcı olarak hasar görmediyse, İstanbul'daki kliniğimizde uyguladığımız lazerle saç uzatma tedavisi, saç dökülmeniz için mükemmel bir çözümdür. Genellikle androgenetik alopesinin neden olduğu incelen saçlar, gerileyen saç çizgileri ve model kellikleri olan, erkek hastalarımız için lazerli saç ekimi tedavisinden oldukça başarılı sonuçlar almaktayız.  

Lazerli saç ekimi tedavisinin erkek hastalarımıza sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenmektedir:

 • Ağrısız ve FDA onaylıdır.
 • Gözle görülür sonuçlar verir.
 • İnvaziv değildir.
 • Ağrısızdır.
 • Yan etkisi yoktur.
 • Saç telinin ve saç köklerinin daha güçlü ve dökülmeye karşı dirençli olmasını sağlar.

Tıbbi konsültasyon için Este Medical Group İstanbul’u ziyaret ederek saç uzmanlarımızın koyduğu kapsamlı bir teşhisin ardından sizin için en uygun tedavi planını belirleyebilirsiniz. Lazerli saç ekimi tedavisinde öncelikli hedefimiz, tekrar kontrolde hissetmenizi sağlamak için saç dökülmesini yeniden dengelemek ve canlandırmaktır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular