inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Erkekler için Safir FUE Saç Ekimi

Erkekler için saç dökülmesi, yaşa ve zamana meydan okuyamayan bir sorundur. Her erkek, 20’li yaşlarından itibaren saç dökmeye başlar. 50’li yaşlardan itibaren saç dökülmesi, kellik ve seyrelme gibi sorunlar ile daha ciddi bir boyuta ulaşır. Fiziksel olarak hiçbir soruna yol açmayan erkek tipi saç dökülmesi, psikolojik olarak erkeklerin aynadaki görüntülerinden hoşnutsuz olmasına neden olmaktadır.

Günümüzde uygulanan birçok saç ekimi tedavisi yöntemleri ile erkek tipi saç dökülmesi sorunundan sonsuza kadar kurtulunabilmektedir. Bu yöntemlerin her biri erkek hastalarımız için farklı avantajlar sunuyor olsa bile safir FUE tekniği, hem uzun yıllardır uzman doktorlarımız tarafından tercih ediliyor olmasından hem de daha doğal sonuçlar veriyor olmasından dolayı oldukça popüler bir saç ekimi yöntemidir.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Öncesi & Sonrası

erkekler için türkiye saç ekimiErkekler için saç ekimiErkek saç ekimi türkiyeSaç ekimiEn iyi saç ekim merkeziSaç ekimi istanbulSaç ekimi türkiyeIstanbul saç ekim merkezleriIstanbul saç ekim merkezleriIstanbul saç ekim merkezleriIstanbul saç ekim merkezleriIstanbul saç ekim merkezleriIstanbul saç ekim merkezleriIstanbul saç ekim merkezleriIstanbul saç ekim merkezleri

Safir FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi tekniği, uzun yıllardır hem dünyada hem de ülkemizde saç dökülmesi problemine karşı sıklıkla kullanılmaktadır. Fakat gelişen tıbbi teknoloji ile birlikte FUE tekniği, kendi içerisinde gelişmeye başlamıştır. Artık klasik olarak çelik uçlu silitler yerine farklı materyaller kullanılarak da FUE saç ekimi yapılabilmektedir.

Safir FUE saç ekimi de klasik FUE tekniğinin gelişmesi ortaya çıkan yeni nesil saç ekimi tedavilerinden biridir. Ucunda safir cevheri bulunan ince uçlu bir kalem ile yapılan safir FUE tekniği, hastalarımıza oldukça konforlu bir saç ekimi tedavisi geçirmelerini sağlamaktadır. Ayrıca iyileşme sürecinin kısa olması, daha az doku tahribatı vermesi ve daha sık ekim yapma imkanı sunmasından dolayı safir FUE saç ekimi sonrasında hastalarımız, daha doğal, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmaktadır.

Este Medical Turkey
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE saç ekimi, klasik FUE saç ekimi ile benzer aşamalar uygulanarak yapılmaktadır. Tıpkı klasik FUE saç ekimi işleminde olduğu gibi kıl köklerinin toplanması için seçilen donör bölgeden mikro motorlar aracılığıyla greftler toplanmaktadır.

Fakat, klasik FUE saç ekiminden farklı olarak safir FUE saç ekimi operasyonunda saç ekimi için açılan kanallar çelik slitler ile değil safir uçlu ince bir kalem ile açılmaktadır. Safir cevheri ile açılan kanallar daha pürüzsüz, küçük ve sık olmaktadır. Ayrıca safir uçlu kalem ile açılan bu kanallar mikro düzeyde olduğu için daha az doku tahribatına neden olmaktadır.

Safir cevheri ile açılan bu mikro kanallar içerisine toplanan greftlerin ekilmesi ile operasyon tamamlanmaktadır. Safir FUE saç ekimi, genellikle lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. Fakat, bu yöntem sedasyonlu veya tıraşsız saç ekimi gibi diğer teknikler ile kombine edilerek de yapılabilmektedir.  

Saç ekim merkezi türkiye

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler, doktorlarımız ile yapacağınız ön muayene sırasında ve operasyon sonrasında size detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Hastalarımızın operasyon sonrasında hızlı bir şekilde iyileşme süreçlerini tamamlamak için doktorlarımızın verdiği tavsiyelere kesinlikle uymaları gerekmektedir.

Genel olarak safir FUE saç ekimi sonrası hastalarımızın dikkat etmesi gereken hususlar şu şekildedir:

 • Operasyon sonrası ilk yıkama profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Bu yüzden safir FUE saç ekimi sonrası ilk yıkama için kliniğimizi ziyaret etmeniz gerekmektedir. İlk yıkamadan önce işlem yapılan bölgeyi su ile temas ettirmekten kaçınmalısınız.
 • Safir FUE saç ekimi sonrasında ilk 2 hafta ağır ve yorucu sporlardan kaçınılması gerekmektedir.
 • Operasyon sonrasında sigara ve alkol kullanımını tamamen bırakmalısınız.
 • İşlem yapılan bölgedeki kıl köklerini korumak için aşırı sıcak ortamlardan ve tahribat ile tahrişen neden olacak hareketlerden uzak durmalısınız.

Safir FUE Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir FUE saç ekimi işleminin hastalarımıza sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenmektedir:

 • Kullanılan safir uç hem daha sağlıklı ve doğal sonuçlar alınmasını sağlar hem de saç ekimi için açılan kanalların daha küçük ve pürüzsüz olmasını sağlayarak daha az doku tahribatına neden olur.
 • Safir uçlu kalem, çok ince bir yapıya sahip olduğu için saç köklerinin doğru açı ve boyutta ekilmesini kolaylaştırır.  
 • Saç ekimi için açılan mikro kanallar saç kökü boyutunda olduğu için daha sık saç ekimi yapma imkanı tanır. Ayrıca saç köklerinin birbirine yakın olarak ekilmesini de kolaylaştırır.
 • Daha kısa bir iyileşme süresine sahiptir.
 • Daha gür ve daha sağlıklı uzayan saçlara sahip olmanızı sağlar.
Istanbul saç ekim merkezleri
Erkekler için saç ekimi

Safir FUE Saç Ekimi ile Klasik FUE Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Hem dünyada hem de ülkemizde FUE saç ekimi tekniği, erkek tipi saç dökülmesi sorunu yaşayan tüm erkek hastalarımıza uyguladığımız bir yöntemdir. FUE saç ekimi tekniği, kendi içerisinde klasik FUE saç ekimi ve safir FUE saç ekimi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her iki yöntem de son derece güvenilir ve popüler olmasına rağmen bu iki teknik arasında farklar bulunmaktadır.

Safir FUE saç ekimi ile klasik FUE saç ekimi arasındaki farklar, şu şekilde özetlenmektedir:

 • Safir uçlu kalemler ile yapılan saç ekimi, çelik slitler ile yapılan saç ekimine göre daha sık ekim yapma şansı tanır.
 • Safir uçla kanal açma sırasında cihazın antibakteriyel özelliğinden dolayı daha vibrasyon tutma olmaktadır. Böylece saç dokusuna daha az hasar verilir.
 • Klasik FUE yöntemine kıyasla safir FUE saç ekimi, greftlerin daha sık ekilmesini sağlayarak hastalarımızın daha doğal ve daha gür saçlara sahip olmasını kolaylaştırır.
 • Ekim sırasında açılan kanalların daha küçük olmasından dolayı klasik FUE saç ekimine kıyasla daha hızlı bir iyileşme süreci sunar.
 • Klasik FUE saç ekimi tekniğinde kullanılan çelik slitlerin aksine safir uçlar, kanalların daha az sıvı enjekte ederek açılmasını sağladığı için tedavi sonrası ödem oluşma ihtimalini azaltır.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular