inner ring
Arrow

Yüz

Arrow

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme (Ameliyatsız Yüz Germe)

Ameliyatsız yüz gençleştirme ya da bir diğer adı ile ameliyatsız yüz germe uygulamaları, yaş almaya bağlı olarak ciltte meydana gelen kırışıklık, sarkma ve ince çizgi gibi deri sorunlarını gidermek için uygulanan bir tedavi yöntemidir.    

Özellikle cildi cerrahi bir operasyonu kaldıramayacak veya kendini cerrahi operasyona hazır hissetmeyen hastalar için, ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri giderek sıklıkla başvurulan tedavi metotları olmaya başlamıştır.  

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında Ulthera, Scarlet ve dolgu enjeksiyonu teknikleri Este Medikal Türkiye doktorlarının tercih ettiği invasif tedavi uygulamalarıdır. Herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden yapılan yüz germe yöntemlerinin esas amacı, cildin altındaki yaşlanmaya bağlı olarak azalan kolajen miktarını destekleyerek hastaların yüzünde bir anti-aging etki yaratmaktır.  

Anti-aging etkisine ek olarak ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile daha pürüzsüz, daha sağlıklı ve elastikiyeti artmış bir yüze de sahip olmaktasınız.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme (Ameliyatsız Yüz Germe) Uygulamaları Nelerdir?

Dolgu Uygulamaları ile Yüz Germe

Dolgu uygulamaları yaş ile birlikte elastikiyetini kaybetmiş ve bunun sonucunda da kırışıklık, ince çizgi, dudaklarda hacim kaybı ve çökük sorunları ortaya çıkan her hastamıza tavsiye ettiğimiz ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarının başında gelmektedir.  

İçerisinde cildimizin temel yapı taşı olan hyaluronik asit bulunan jel dolgunun cilt altına enjekte edilmesi ile gerçekleşen dolgu uygulamaları, kırışıklık ve ince çizgilerin altını doldurarak açar; dudaklara hacim kazandırır.

Göz çevresi, çene, elmacık kemiği ve burun estetiği için de dolgu uygulamalarından yararlanmaktadır. Göz altında meydana gelen oluklar ve göz kenarlarında oluşan kaz ayağı görünümü dolgu enjeksiyonu ile oldukça pratik bir şekilde giderilmektedir. Daha belirgin elmacık kemiği ve çene hatlarına sahip olmak isteyen hastalarımız için dolgu uygulamalarını tercih etmekteyiz.

Burun estetiği olarak her ne kadar aklımıza ilk gelen burun ameliyatı olsa da dolgu uygulamaları da burun estetiğinde oldukça sık başvurulan tedavi yöntemleri arasına girmeyi başarmıştır. Dolgu uygulamaları ile burun kemiğine enjekte edilen hyaluronik asit, kemerli burun yapısına sahip hastalarımızın daha estetik bir buruna kavuşmasına sağlamaktadır.

Dolgu uygulamaları kalıcılığı ise yaklaşık olarak 6 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans ile Yüz Germe

Scarlet S, radyofrekans sistemi kullanarak uygulanan bir ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemidir. Cildin dermis ve epidermis katmanlarına kadar inen fraksiyonel radyofrekans enerji dalgaları, cildi elastikiyetini arttırırken lifting etkisi de yaratmaktadır.  

Cilt sıkılaştırma, gözenek görünümünü azaltma ile yara ve akne izi görünümünü yok etme gibi birçok cilt sorunu için tercih edilen Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans, 25 adet mikro-iğnenin cilt altına yerleştirmesi ile yapılmaktadır. Uygulamadan önce işlem yapılacak bölgeye sürülen lokal anestezi bazlı krem ile hastaların işlem sırasında ağrı ve acı hissetmesi de engellenmektedir.

Bu ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamasının etkileri ilk seanstan itibaren kendini göstermeye başlamaktadır. Kalıcı sonuçlar için hastalarımızın arada 1 ay boşluk bırakacak şekilde 3-4 seans Scarlet S fraksiyonel radyofrekans uygulamasına devam etmesini öneriyoruz.

Ulthera ile Yüz Germe

Bir diğer adı ile ultherapy, cildin alt katmanlarındaki kolajen üretimini odaklanmış ses dalgaları yardımı ile harekete geçiren ameliyatsız bir yüz gençleştirme uygulamasıdır. Ulthera ile cildin alt katmanlarına gönderilen odaklanmış ses dalgaları, cilt yapısında kontrollü tahribata neden olarak cildin kendini yeniden yapılandırmasını sağlamaktadır.  

Ultherapy uygulaması cilt alt katmanında bir yenileme süreci başlatırken, cildin üst katmanına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Derin tabakalara verilen bu zarar ile aşağıdan yukarıya cilt sıkılaşmasına ve onarımına neden olmaktadır.

Diğer ameliyatsız yüz gençleştirme tedavilerinden tek farkı ise tek seans ile sınırlı olmasıdır. Hastalarımız ulthera ile tek seansta daha genç ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilmektedir.  

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme (Ameliyatsız Yüz Germe) Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarının diğer plastik cerrahi yöntemlere kıyasla birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların başında ise düşük bütçe gelmektedir. Ameliyatlı yüz gençleştirme operasyonları, hastane, bakım ve tedavi masraflarını da kendisi ile birlikte getirmektedir. Öte yandan ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları az seans sayısı ile oldukça etkili sonuçlara ulaşmanızı sağlamaktadır. Böylece gençleşmek için bütçenize aşmanıza gerek kalmamaktadır.  

Bir diğer avantajı ise cerrahi operasyonlar ile karşılaştırıldığı zaman ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarının daha doğal sonuçlar verdiği görülmektedir. Ameliyatsız yüz germe uygulamalarında doktorlarımızın ana kaygısı yüzün kendi anatomisini bozmadan doğal bir cilt gençleştirmesi sağlamaktır. Bu yüzden ameliyatsız yüz gençleştirme operasyonları ile daha doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz.  

Düşünülenin aksine ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları da en az plastik cerrahi operasyonlar kadar kalıcı sonuçlar vermektedir.  

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular