inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Erkekler için Tıraşsız Saç Ekimi (Tıraşsız FUE)

Kadınlar gibi erkeklerin de vücutlarındaki en önemli aksesuarı saçlarıdır. Havamızı tamamen değiştiren saçlarımız zaman içerisinde genetik ve çevresel faktörlerden dolayı dökülmeye başlayabilmektedir. Belli bir bölgede ya da saç derisinin tamamında yaşanan saç kaybı, çoğu erkeğin sosyal hayatından kopmasına neden olmaktadır.  

Saç ekimi teknikleri ile artık bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelinebilmektedir. Geleneksel saç ekimi tedavileri, saç köklerinin alınacağı donör bölgenin tıraşının yapılması ile başlamaktadır. Fakat gelişen tıbbi teknolojiler sayesinde artık tıraş yapılmadan da saç ekimi tedavisi uygulanabilmektedir.  

Tıraşsız saç ekimi, uzun yıllardır güvenilerek kullanılan FUE saç ekimi tekniği ile kombine edilerek uygulanmaktadır. Saç kökleri toplanılacak olan donör bölgede, oldukça küçük boyutta bir tıraş yapılarak FUE saç ekimi prosedürleri uygulanmaktadır. Üstteki saçların tıraş edilen bölgeyi gizlemesinden ve tamamen bir saç tıraşı söz konusu olmamasından dolayı günümüzde birçok erkek hastamız tıraşsız saç ekimi tekniği ile saç dökülmesine bir son vermektedir.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Tipik olarak, geleneksel saç ekimi teknikleri, donör bölgeden mümkün olan maksimum sayıda saç köküne erişim sağlamak için başın tıraş edilmesini gerektirir. Este Medical İstanbul ise gelişen tıbbi teknolojiye uyum sağlayarak artık donör bölgeden tıraş işlemi uygulanmadan da saç kökleri toplama imkanı sunmaktadır.  

Tıraşsız FUE olarak da bilinen tıraşsız saç ekimi tekniği, güncel saç dökülmesi tedavileriden biridir. Tıraşsız saç ekimi saçlarını tıraş etmek istemeyen erkek hastalarımıza minimal invaziv işlemler ile saç çizgilerini etkili bir şekilde eski haline getirme fırsatı verir.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ekimi, FUE saç ekimi tekniği ile kombine edilerek yapılmaktadır. İlk önce saç kökü toplanacak donör bölge, uzman doktorlarımızın yapacağı ön muayene sırasında belirlenmektedir. Daha sonrasında erkek hastalarımızın genel saç uzunluğuna bağlı olarak donör bölgede parmak kalınlığında ya da küçük bir pencere boyutunda tıraş işlemi yapılmaktadır.

Saçın daha uzun kısımların donör bölgede yapılan tıraş işlemini gizlemektedir. Donör bölgedeki saç kökleri FUE saç ekimi ile toplanmaktadır. Daha sonrasında toplanan bu saç kökleri, ekim yapılacak olan bölgede çok ince uçlu çelik slitler ile açılan mikro kanalların içine ekilmektedir. Bu uygulama, yaklaşık olarak 7-8 saat sürmektedir.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Öncesi & Sonrası

Hair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after LeedsHair transplant before and after Leeds

Tıraşsız Saç Ekimi için Kimler Uygundur?

Tıraşsız saç ekimi, saçı kısa veya uzun olan tüm erkek tipi saç dökülmesi yaşayan hastalarımız için uygundur. Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan ve 20 yaşın üstünde olan tüm erkek hastalarımız, tıraşsız saç ekimi ile konforlu bir saç tedavisi görebilir.

Kısa Saçlı Erkeklerde Tıraşsız Saç Ekimi

Saçı 4 cm olan erkek hastalarımızda, genellikle ense tarafı olarak seçilen donör bölge, bir parmak kalında olan yatay iki çizgi şeklinde tıraş edilmektedir Üstteki uzun saçlar donör bölgeyi kapattığı için hiçbir şekilde tıraş işlemi yapıldığı fark edilmemektedir. Oldukça rahat ve konforlu bir saç ekimi yöntemi olan tıraşsız FUE ile 7 ay sonra daha sağlıklı ve daha gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Uzun Saçlı Erkeklerde Tıraşsız Saç Ekimi

Uzun saçlı ve sadece belli bir bölgede saç seyrelmesi sorunu yaşayan erkek hastalarımız için sıklıkla tıraşsız saç ekimi yöntemini kullanmaktayız. Uzun saçlı erkek hastalarımızın ense bölgesinde pencere şeklinde küçük bir alan tıraş edilmektedir. Diğer saçlar ense bölgesinin üstüne geldiği için tıraş yapılan alan kolaylıkla gizlenmektedir. Oldukça rahat ve konforlu bir saç ekimi yöntemi olan tıraşsız FUE ile 7 ay sonra daha sağlıklı ve daha gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç ekim merkezi türkiye

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Tıraşsız saç ekimi yönteminin erkek hastalarımıza sunduğu birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar şu şekilde özetlenmektedir:

  • Saçın tamamı tıraş edilmez.
  • Sadece donör bölgede yapılan küçük boyutlu tıraş ile erkek hastalarımızın saç ekimi tedavisi gördüğü belli olmaz.
  • Daha kısa sürede uzayan saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Uygulamadan sonra aynı gün içerisinde iş ve sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Tıraşsız FUE Saç Ekimi ve Tıraşlı FUE Saç Ekimi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tıraşsız FUE ile işlemden önce başınızı veya saçınızın herhangi bir bölümünün tıraş edilmesine gerek yoktur. Bu nedenle, şu anda sahip olduğunuz tüm saçlarınız korunmaktadır.

Tıraşlı FUE saç ekimi tedavisinde, saçlar bir donör bölgeden (geleneksel olarak başın arka veya yanlarından) alınır. Bununla birlikte, tıraşsız FUE çok daha hassasiyet içeren bir saç ekimi yöntemidir. En sağlıklı saç köklerini tespit etmek ve doğru bir şekilde ekilmelerini sağlamak için uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Este Medical İstanbul’daki uzman cerrahlarımız bu hassas yöntemi sağlama konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Tıraşsız saç ekimi işleminin önemli faydalarından biri, implantların mevcut saç köklerinin doğal büyüme özelliklerine uyacak şekilde düzenlenmesidir. Ek olarak, minimal invaziv prosedüre sahip olduğu için tıraşlı FUE saç ekimi tedavisine göre daha ağrısızdır.

Este Medical Turkey
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular