inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Erkekler için DHI Saç Ekimi

Saç derisindeki çeşitli deformasyonlar ve genetik faktörler birçok erkeğin zamanla saç dökülmesi sorunu yaşamasına neden olur. Bu, birçok erkeğin DHI saç ekimi yaptırmak istediği anlamına gelir. Saç dökülmesi aynı zamanda aynadaki kendi görüntüsünden memnun olmama, özgüven kaybı gibi ruhsal sorunlara da neden olabilir. 

Öte yandan saç dökülmesi tedavisi olan bir sorundur. Günümüzde uygulanan birçok saç ekimi yöntemi ile saç dökülmesi sorunu giderilebilmektedir. Popüler bir yöntem, Türkiye'de Este Medical Group'ta DHI saç ekimidir.

Ayrıca saç ekimi yöntemlerinde kullanılan yeni nesil yöntemler sayesinde kişinin tedavi sonrası iyileşme süresi kısalmaktadır. Böylece saç ekimi tedavisi gören erkek hastaların sosyal hayatlarına dönmeleri daha kolay olmaktadır.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Erkeklerde Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Erkeklerde saç dökülmesinin %95'inin erkek tipi kellik veya androgenetik alopesiden kaynaklandığını biliyor muydunuz? Bu durum, bir erkek 20'li veya 30'lu yaşlarındayken başlayabilmektedir. Saç dökülmesi, bir erkeğin günlük yaşamını ciddi şekilde etkilemektedir. Bu yüzden erkek hastaların birçoğu bu sorundan kurtulmak için saç ekimi yöntemlerine başvurmaktadır.

Erkeklerde saç dökülmesin nedeni kesin olarak belli olmamak ile birlikte genetik faktörlere bağlı olarak birçok detay da saç dökülmesine sebep olmaktadır. Erkeklerde saç dökülmesine neden olan faktörler şu şekilde özetlenmektedir:

 • Genetik yatkınlık
 • İlaç kullanımı
 • Kanser tedavileri
 • Sağlık problemleri
 • Hava ve su kirliliği
 • Alkol ve sigara kullanımı
 • Saç spreyi, jöle gibi çeşitli saç bakım ürünlerinin çok fazla kullanılması
 • Aşırı ve yanlış diyet
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

DHI Kalem Tekniği İle Saç Ekimi Nedir?

Dünyada uzun yıllardır FUE oldukça sık tercih edilen saç ekimi yöntemi iken, Türkiye'de DHI gibi diğer yöntemler erkek hastalar ve cerrahlar için giderek daha popüler hale gelmektedir. Yılların saç ekimi tecrübesine sahip Este Medical Group’ta Choi Implanter Pen ve DHI yöntemleri ile saç implantasyonu gerçekleştirilirken emin ellerdesiniz!

İmplanter kalem, saç ekimi tedavisi bakımından erkek hastalar için sayısız avantaj sağlamaktadır. Ayrıca cerrahların toplanan greftleri de ekme işlemini de kolayca tamamlamasına da olanak tanımaktadır. Bu yöntem, cerrahın saç köklerini toplama işleminş gerçekleştirdikten sonra doktorların greftleri doğru bir şekilde yerleştirmesini sağlayarak greftlerin vücut dışında geçirdiği süreyi en aza indirmektedir.  

DHI yöntemi kullanılarak yapılan saç ekiminde saç kökleri, saç olmayan bölgeye doğrudan implante edilmektedir. DHI patentli alet sayesinde her saç kökü belirli bir yöne, açıya ve derinliğe yerleştirilerek %100 doğal sonuçlar ve maksimum canlılık sağlanmaktadır.

DHI saç ekimi Türkiyeblack play button icon

DHI Saç Ekimi Tekniğinin Faydaları Nelerdir?

DHI saç ekimi tedavisi, önce donör bölgeden (tipik olarak başın arkası olan enseden, başın yan taraflarından veya vücudun başka bir bölümünden) saç köklerinin alınması ile başlamaktadır. Saç kökleri lokal anestezi altında alındıktan sonra güvenli ve yerleştirmeye hazır bir şekilde tutulmaktadır.  

Donör saç, daha sonra bir choi kalemi kullanılarak kafa derisine nakledilmektedir. Bu kalem bir implanterdir, yani kafa derisine kesi yaparak saç folikülünü yerine yerleştirilmektedir. DHI yöntemi saç foliküllerini ekmeden önce herhangi bir kesi işlemi yapılmadığı için FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi tedavisinden daha hızlı bir uygulama olabilmektedir.

Hem yılların verdiği deneyim sayesinde hem de dünya çapındaki diğer 11 kliniğimizle iş birliği içerisinde çalışmamızdan dolayı pek çok kişi Türkiye’de saç ekimi için Este Medical Group’u tercih etmektedir.

DHI saç ekimi uygulamasının faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Geleneksel saç ekimine kıyasla daha kısa iyileşme süresi sunar.
 • Diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla daha yüksek greft canlılığı oranına sahiptir.
 • Kesi, saç greftine uyacak şekilde açıldığı için daha az invaziv uygulamalar içerir.
 • Greftlerin saçın doğal yönünü takip edecek şekilde açılandırılabilmesini sağlar.
 • Toplanan saç köklerinin bekletilmeden kafa derisine yerleştirilmesini sağlar.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Klinikte Konsültasyon ve Ön Muayene

DHI saç ekimi uygulamamız hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizi varsayalım. Bu durumda atmanız gereken ilk adım, İstanbul’daki kliniğimizde ücretsiz bir konsültasyon randevusu almaktadır.  

Ardından, uzman doktorlarımızın yapacağı ön muayene sırasında saç dökülmenizin nedenlerini ve semptomlarını ve sahip olmanız gereken saç büyümesi ihtimalini değerlendirmekteyiz. Daha sonra saç dökülmenizin derecesini belirlemek için uzman bir kamera kullanarak saç ekimi tedavisinin uygun olup olmadığını teyit etmekteyiz.

İstanbul kliniğimizde saç ekimi yapılabileceği onaylandıktan ve tedavi günü için randevunuz belli olduktan sonra, saç derinizi DHI saç ekimi tedavisine uyarmak ve hazırlamak için saç büyütme tedavisi almaya başlayacaksınız.

Saç Köklerinin Toplanması

Saç köklerinin toplanması için seçilen donör bölge, ilk önce lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Bu sayede erkek hastalarımız ağrı ve acı hissetmeden oldukça konforlu bir saç ekimi tedavisi geçirmektedir.

Toplanan Saç Köklerinin Ekilmesi

Donör bölgeden saç köklerinin toplanmasının ardından erkek hastalarımıza DHI tekniği ile saç ekimi yapmaya başlamaktayız. Saç kökleri, özel choi kalem ile kafa derisinin içerisine yerleştirilmektedir. Choi kalem, oldukça ince ve sivri bir uçlu yapıya sahiptir. Bu yüzden toplanan saç köklerinin ekimini kolaylaştırmaktadır.  

Choi kalem, sağlıklı saç dokularına zarar vermeden toplanan saç köklerinin kafa derisi içerisine yerleştirilmesini sağlar. DHI saç ekimi kalemi sayesinde kafa derisinde daha sık ekimi imkanı sağlamaktadır.  

Klinikte Bakım Sonrası ve Kontroller

Uygulama sonrası yapılan kontrol muayenesinde doktorlarımızın sonuçlardan memnun kalması durumunda, düzenli bakım almaya devam ediyorsunuz. Bu devam eden bakım süreci; profesyonel saç yıkama ve bakım, lazerle tüy büyütme tedavisi ve durumunuza bağlı olarak diğer yardımları içermektedir.

Türkiye'nin En İyi DHI Saç Ekimi

Türkiye'deki 3.000 saç ekimi kliniği arasında Este Medical Group en iyisi seçilmiştir!

Este Türkiye, yüksek kalitedeki bakım, hizmet, profesyonellik, sonuçlar ve bakım sonrası uygulamalarımız nedeniyle Türkiye'nin 1 numaralı saç ekimi kliniği seçilerek 2021 ödülünü kazandı. Bu ödülü kazanmamızdaki en büyük neden saç ekimini diğer kliniklerden farklı olarak yapmamızdır. Bir diğer ifade ile Este Medical Türkiye olarak her hastanın saç uzatma yolculuğunu dikkatli bir şekilde yürütüyoruz.  

Konu saç ekimi olunca işlemi yapan doktoru iyi olması gerekmektedir. Çünkü, deriye bir folikül yerleştirildiğinde tam olarak yerleştirilmesi zorunludur. Ayrıca saç köklerinin düzgün alınamayıp, kökün kırılarak içeride kalması ve saç batığını oluşmaması için saç ekimi işlemi uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Este Medical Türkiye’de saç ekimi, sadece parasını ödeyerek yaptığınız bir uygulama değildir. Bünyemizde bulunan profesyonel doktorlarımız sayesinde saç ekimi uygulamasından sonra oluşabilecek yan etkiler minimum seviyeye indirilmiştir.  

Her hastamızın, cerrahımızın gösterdiği özen ve hassasiyet için harcanan zamanı doğru şekilde almasını istiyoruz. Bu yüzden saç ekiminden önce, hastalarımızın saç derisine kan akışını uyarmak için Lazer Saç Tedavisi yapmaktayız. Böylece hastalarımız ameliyattan sonra en iyi saç büyümesi durumuna hazırlamaktayız. Ayrıca saç ekiminden sonra saç dökülmesini geri kazanma ihtimalini en üst düzeye çıkarmak için de lazer saç tedavisi uygulamaktayız.

Türkiye'nin En İyi DHI Saç Ekimi

Sık Sorulan Sorular