inner ring
Arrow

Cilt

Arrow

OMEGA LED Terapi

Bir diğer adı gençlik ışığı olan Omega led terapi, cildin kendini iyileştirmesi ve yenilemesini sağlayan bir cilt tedavi yöntemidir. Cilt altında yaşlanmaya bağlı olarak giderek azalan kolajen üretimini destekleyen Omega led terapi, 4 farklı renkteki led ışığına sahi cihazı sayesinde birçok cilt sorunu tedavi eder, cildin kendini iyileştirme sürecini hızlandırır.  

Her türlü dokuyu onarmayı ve iyileştirmeyi başardığı için Omega led terapi, aynı zamanda ciltte oluşan kırışıklık ve ince çizgi gibi yaşlanma belirtileri olan cilt sorunlarını da tedavi ettiği ettiği için anti aging etkisi de yaratmaktadır. Güneşe, yaşlılığa ve cerrahi operasyonlara bağlı olarak ortaya çıkan cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur. Omega led terapi, kan dolaşımını hızlandırması ile de cildin kendini yenilemesini sağlamaktadır.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

OMEGA Led Terapi Nedir?

Omega led terapi bir ışık tedavisidir. Sarı, kırmızı, yeşil ve mavi renklerdeki led ışıklarına sahip cihazı sayesinde birçok cilt sorunu tedavisinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Omega led terapi, cildin kolajen üretimini destekleyen led ışıkları sayesinde cildin kendini iyileştirme ve yenileme süresini kısaltmaktadır.

Kırışıklık ve ince çizgi tedavisinde de oldukça başarılı sonuçlar veren Omega led terapi, adeta bir anti aging etkisi yaratmaktadır. Cilt sorunları için uzman doktorlarımızın sıklıkla uyguladığı Omega led terapi, tüm dünyada yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda bu uygulamanın, oldukça minimum seviyede gözlemlenen yan etkileri bulunmaktadır. Cilt sorunları tedavisinde başarılı sonuçlar vermesine ilave olarak oldukça güvenilir bir uygulamadır.

OMEGA Led Terapi Işıklarının Özellikleri Nelerdir?

Omega led terapi, 4 farklı led ışığına sahip cihazı ile uygulanmaktadır. Sarı, kırmızı, yeşil ve mavi renkte olan cihaz başlıkları ile farklı cilt sorunlarının tedavisi yapılmaktadır.

Sarı Işık

Vücudumuzun kan ve lenf dolaşımını hızlandırmak ve arttırmak için sarı renkli led ışığı kullanılmaktadır. Düzenlenen kan ve lenf dolaşımı sayesinde ciltte adeta bir detoks etkisi yaratır. Ciltteki kızarıklık görüntüsünü giderir. Erken zona baskılanmasında kullanılır.

Mavi Işık

Mavi ışık çoğunlukla akne tedavisi için kullanılır. Akne içerisinde bulunan Porphyrins bakterisi, mavi ışığın yüksek afinite özelliği sayesinde ölür. Böylece akne oluşumu engellenir. Mavi ışık hassas ciltlerin yatıştırılmasında da kullanılır.

Yeşil Işık

Yeşil ışık, cilt hassasiyetini gidermek ve cildi yatıştırmak için kullanılır. Direkt olarak melanosit hücrelerini hedef aldığı için bu hücrelerin fazla melanin üretmesini engeller. Bu yüzden leke tedavisi için sıklıkla yeşil ışık kullanılmaktadır.

Kırmızı Işık

Cildin temel yapı taşı olan kolajen, kırmızı ışık sayesinde arttırılır. Artan kolajen üretimi sayesinde hasarlı dokular daha çabuk iyileşir ve kendini kısa sürede yenilemeye başlar. Kırmızı ışık, gözenek sıkılaşması ve belirgin kırışıklıkların giderilmesi için de kullanılır. Cerrahi operasyon sonrası ciltte biriken ödem ve şişliğin tedavisinde kullanılır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

OMEGA Led Terapi Hangi Cilt Sorunları için Uygulanır?

Omega led terapi, birçok cilt sorunu tedavisi için kullanılan etkili bir yöntemdir. Gençlik ışığı olarak da bilinen bu uygulama sayesinde daha canlı, parlak ve genç görünümlü bir cilde sahip oluruz.

Omega led terapisi kullanılan başlıca cilt sorunları şu şekildedir:

 • Güneş ve yaşlanmaya bağlı lekelerde
 • Her türlü doku yenilenmesinde
 • Akne tedavisi
 • Kırışıklık ve ince çizgi
 • Ameliyat sonrası yara iyileşmesini hızlandırmak amacıyla
 • Bazı deri kanserlerinin tedavisinde
 • Kas ve eklem ağrılarının tedavisinde
 • İyileşmeyen deri ülserlerinde
 • Deri tümörleri ve siğil tedavisinde
 • Vitiligo hastalığında
 • Sedef hastalığında
 • Kan dolaşımının geçici olarak arttırılmasında

OMEGA Led Terapi için Kimler Uygun Değildir?

Omega led terapisi, kanıtlanmış olarak herhangi bir yan etki yaratmamaktadır. Bu yüzden her yaştan kadın ve erkek hastamız için uyguladığımız bir cilt tedavisi prosedürüdür. Uygulama sonrasında ışığa hassasiyet olabilmektedir. Bu durum, uygulamadan çok kısa bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir. Yani, hastalarımızın gözlerinde kalıcı bir hasara neden olmamaktadır.

Öte yandan Omega led terapi, epilepsi hastalarına uygulanabilen bir cilt sorunu tedavi yöntemi değildir. Ayrıca epilepsi gibi nörolojik rahatsızlıkları bulunan hastalarımızın doktorlarımız ile yapacağı konsültasyon muayenesi sırasında bu uygulamaya uygun olup olmadıklarını belirlemeleri gerekmektedir.

Saç ekim merkezi türkiye

OMEGA Led Terapi Avantajları Nelerdir?

Omega led terapi, hastalarımıza cilt sorunları tedavisi bakımından çok yönlü avantajlar sunmaktadır. Bu uygulamanın sahip olduğu avantajlar şu şekilde özetlenmektedir:

 • Tedavi sonrasında ortaya herhangi bir yan etki çıkmamakla beraber, günlük hayatta da herhangi bir zorluk yaşanmaz.
 • Hamilelik yada komplikasyon kaygıları nedeniyle ilaç almayan kişilerde güvenle kullanılabilir.
 • Antibiyotik direnci dolayısıyla zayıf etki gören kişiler için etkilidir.
 • Tüm cilt tipleri için etkili ve güvenlidir.
 • Ağrısız bir işlemdir.
 • Tüm yüz ya da göğüs bölgesi gibi büyük alanlarda uygulanabilir.
 • Uygulama sonrası bakım gerektirmez.
 • Her mevsim uygulanabilir.
 • Diğer ışık tedavileri gibi ciltte ısı yapmaz.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular