inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Kadınlar için DHI Saç Ekimi

“Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelen DHI saç ekimi, choi adı verilen özel bir medikal kalem ile yapılmaktadır. Diğer saç ekimi yöntemlerinin aksine DHI saç ekimi sırasında, chio kalem ile donör bölgeden toplanan saç kökleri, herhangi bir kanal açılmasına gerek kalmadan toplandıktan hemen sonra ekilme esasına dayanmaktadır.  

DHI saç ekimi, diğer saç ekimi yöntemleri ile karşılaştırıldığında kanal açılması ve ekim işlemini tek sefere düşürdüğü için hastalarımıza uygulama sırasında konfor sunmaktadır. Özellikle erkeklerde olduğu gibi saç dökülmesi sonrasında kellik yaşamayan ya da seyrelmiş saçlara sahip olan kadın hastalarımız için oldukça kullanışlı olan DHI saç ekimi, mevcut saça zarar vermeden gerçekleştirilmektedir.  

Böylece mevcut saçlarınız ile uyum yakalanırken DHI saç ekimi ile kadın hastalarımızda daha çok sık ekim yaparak doğal bir görünüm elde edilmektedir.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Kadınlar, saç dökülmesinin özel nedeni ile ilgili olarak profesyonel bir saç ekimi prosedürü temin etmek için Este Medical Group’un İstanbul merkezli kliniklerini ziyaret edebilirsiniz.

Kadınlarda saç dökülmesi genellikle aile hikayesine bağlı olmak ile birlikte, diğer faktörler de kadın tipi kelliğe neden olabilmektedir. Kadınlarda oluşan saç dökülmesi nedenleri şu şekilde özetlenmektedir:

 • Hormonlardaki değişiklikler, hamilelik veya yaşlanma
 • Doğum sonrası veya menopoz sonrası aşamaların belirtileri
 • Tiroid sorununu tedavi etmek için kullanılan ilaçlar veya diğer ilaç türleri
 • Stres ve depresyon
 • Çeşitli ameliyat türlerinin neden olduğu travmalar
 • Yanlış yapılan diyetler, diyette belirli besinlerin kaybı veya bulimia gibi diyet sorunları
 • Gerginlik
 • Saçı çok sıkma esasına dayanan bazı saç stilleri
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

DHI Kalem Tekniği ile Saç Ekimi Nedir?

Dünyada uzun yıllardır FUE oldukça sık tercih edilen saç ekimi yöntemi iken, Türkiye'de DHI gibi diğer yöntemler kadın hastalar ve cerrahlar için giderek daha popüler hale gelmektedir. Yılların saç ekimi tecrübesine sahip Este Medical Group’ta Choi Implanter Pen ve DHI yöntemleri ile saç implantasyonu gerçekleştirilirken emin ellerdesiniz!

İmplanter kalem, saç ekimi tedavisi bakımından kadın hastalar için sayısız avantaj sağlamaktadır. Ayrıca cerrahların toplanan greftleri de ekme işlemini de kolayca tamamlamasına da olanak tanımaktadır. Bu yöntem, cerrahın saç köklerini toplama işleminş gerçekleştirdikten sonra doktorların greftleri doğru bir şekilde yerleştirmesini sağlayarak greftlerin vücut dışında geçirdiği süreyi en aza indirmektedir.

DHI yöntemi kullanılarak yapılan saç ekiminde saç kökleri, saç olmayan bölgeye doğrudan implante edilmektedir. DHI patentli alet sayesinde her saç kökü belirli bir yöne, açıya ve derinliğe yerleştirilerek %100 doğal sonuçlar ve maksimum canlılık sağlanmaktadır.

Pen Hair Implant in Turkeyblack play button icon

DHI Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

DHI saç ekimi tedavisi, önce donör bölgeden (tipik olarak başın arkasından veya vücudun başka bir bölümünden) saç köklerinin alınması ile başlamaktadır. Saç kökleri lokal anestezi altında alındıktan sonra güvenli ve yerleştirmeye hazır bir şekilde tutulmaktadır.  

Donör saç, daha sonra bir choi kalemi kullanılarak kafa derisine nakledilmektedir. Bu kalem bir implanterdir, yani kafa derisine kesi yaparak saç folikülünü yerine yerleştirilmektedir. DHI yöntemi saç foliküllerini ekmeden önce herhangi bir kesi işlemi yapılmadığı için FUE yöntemi ile yapılan saç ekimi tedavisinden daha hızlı bir uygulama olabilmektedir.

Hem yılların verdiği deneyim sayesinde hem de dünya çapındaki diğer 11 kliniğimizle işbirliği içerisinde çalışmamızdan dolayı pek çok kişi Türkiye’de saç ekimi için Este Medical Group’u tercih etmektedir.

DHI saç ekimi uygulamasının faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Geleneksel saç ekimine kıyasla daha kısa iyileşme süresi sunar.
 • Diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla daha yüksek greft canlılığı oranına sahiptir.
 • Kesi, saç greftine uyacak şekilde açıldığı için daha az invaziv uygulamalar içerir.
 • Greftlerin saçın doğal yönünü takip edecek şekilde açılandırılabilmesini sağlar.
 • Toplanan saç köklerinin bekletilmeden kafa derisine yerleştirilmesini sağlar.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Klinikte Konsültasyon ve Ön Muayene

DHI saç ekimi uygulamamız hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizi varsayalım. Bu durumda atmanız gereken ilk adım, İstanbul’daki kliniğimizde ücretsiz bir konsültasyon randevusu almaktadır.

Ardından, uzman doktorlarımızın yapacağı ön muayene sırasında saç dökülmenizin nedenlerini ve semptomlarını ve sahip olmanız gereken saç büyümesi ihtimalini değerlendirmekteyiz. Daha sonra saç dökülmenizin derecesini belirlemek için uzman bir kamera kullanarak saç ekimi tedavisinin uygun olup olmadığını teyit etmekteyiz.

İstanbul kliniğimizde saç ekimi yapılabileceği onaylandıktan ve tedavi günü için randevunuz belli olduktan sonra, saç derinizi DHI saç ekimi tedavisine uyarmak ve hazırlamak için saç büyütme tedavisi almaya başlayacaksınız.

Saç Köklerinin Toplanması

Saç köklerinin toplanması için seçilen donör bölge, ilk önce lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Bu sayede erkek hastalarımız ağrı ve acı hissetmeden oldukça konforlu bir saç ekimi tedavisi geçirmektedir.

Toplanan Saç Köklerinin Ekilmesi

Donör bölgeden saç köklerinin toplanmasının ardından erkek hastalarımıza DHI tekniği ile saç ekimi yapmaya başlamaktayız. Saç kökleri, özel choi kalem ile kafa derisinin içerisine yerleştirilmektedir. Choi kalem, oldukça ince ve sivri bir uçlu yapıya sahiptir. Bu yüzden toplanan saç köklerinin ekimini kolaylaştırmaktadır.  

Choi kalem, sağlıklı saç dokularına zarar vermeden toplanan saç köklerinin kafa derisi içerisine yerleştirilmesini sağlar. DHI saç ekimi kalemi sayesinde kafa derisinde daha sık ekimi imkanı sağlamaktadır.  

Klinikte Bakım Sonrası ve Kontroller

Uygulama sonrası yapılan kontrol muayenesinde doktorlarımızın sonuçlardan memnun kalması durumunda, düzenli bakım almaya devam ediyorsunuz. Bu devam eden bakım süreci; profesyonel saç yıkama ve bakım, lazerle tüy büyütme tedavisi ve durumunuza bağlı olarak diğer yardımları içermektedir.

Türkiye’nin En İyi DHI Saç Ekimi

Türkiye'deki 3.000 saç ekimi kliniği arasında Este Medical Group en iyisi seçilmiştir!

Este Türkiye, yüksek kalitedeki bakım, hizmet, profesyonellik, sonuçlar ve bakım sonrası uygulamalarımız nedeniyle Türkiye'nin 1 numaralı saç ekimi kliniği seçilerek 2021 ödülünü kazandı. Bu ödülü kazanmamızdaki en büyük neden saç ekimini diğer kliniklerden farklı olarak yapmamızdır. Bir diğer ifade ile Este Medical Türkiye olarak her hastanın saç uzatma yolculuğunu dikkatli bir şekilde yürütüyoruz.

Konu saç ekimi olunca işlemi yapan doktoru iyi olması gerekmektedir. Çünkü, deriye bir folikül yerleştirildiğinde tam olarak yerleştirilmesi zorunludur. Ayrıca saç köklerinin düzgün alınmayıp, kökün kırılarak içeride kalması ve saç batığını oluşmaması için saç ekimi işlemi uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir. Este Medical Türkiye’de saç ekimi, sadece parasını ödeyerek yaptığınız bir uygulama değildir. Bünyemizde bulunan profesyonel doktorlarımız sayesinde saç ekimi uygulamasından sonra oluşabilecek yan etkiler minimum seviyeye indirilmiştir.

Her hastamızın, cerrahımızın gösterdiği özen ve hassasiyet için harcanan zamanı doğru şekilde almasını istiyoruz. Bu yüzden saç ekiminden önce, hastalarımızın saç derisine kan akışını uyarmak için Lazer Saç Tedavisi yapmaktayız. Böylece hastalarımız ameliyattan sonra en iyi saç büyümesi durumuna hazırlamaktayız. Ayrıca saç ekiminden sonra saç dökülmesini geri kazanma ihtimalini en üst düzeye çıkarmak için de lazer saç tedavisi uygulamaktayız.

Pen Hair Implant in Turkey

Sık Sorulan Sorular