inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Kadınlar için Uzun Saç Ekimi

Gelişen saç ekimi yöntemleri sayesinde kadın hastalarımızda operasyon sonrası toplum baskısına maruz kalmadan saç ekimi yaptırabilmektedir. Uzun saç ekimi gelişen saç ekimi yöntemleri arasında özellikle kadın hastalarımız için tercih ettiğimiz bir tedavidir.  

Saçın tıraş edilmeden uzun saç köklerinin toplanması ve ekilmesi işlemine dayanan uzun saç ekimi ile artık kadın hastalarımız da saç ekimi yaptırdığı belli olmadan hayalini kurduğu o gür ve doğal saçlara sahip olabilmektedir.

Uzun Saç Ekimi Nedir?

Uzun saç ekimi, son zamanlarda uzman doktorlarımızın kadın hastalarımıza uyguladığı bir tıraşsız saç ekimi yöntemidir. Uzun saç ekimi, hastalarımızın saçlarını tıraş etmeden FUE tekniği ile donör bölgeden saç köklerinin toplanması ve ekilmesi esasına dayanan bir operasyondur.  

Uzun saç ekiminde tıpkı normal saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi en sağlıklı saçların toplanması gerekmektedir. Tıraş yapılmadığı için uygulama, diğer yöntemlere kıyasla oldukça zordur. Bu yüzden uzun saç ekimi sırasında uzman doktorlarımız en sağlıklı saç köklerini toplayarak saç kökü kaybını minimum seviyeye indirmeye çalışmaktadır.

Sizde saçınızı kestirmek istemiyor ya da saç ekimi yaptırdığınız gizli kalsın istiyorsanız uzun saç ekimi tam da size göre! Este Medical İstanbul kliniğimize başvurarak danışmanlık hizmetimizden yararlanabilir ve uzun saç ekimi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Uzun Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda genellikle alın üstü ve başın orta kısmında saç dökülmesi sorunu yaşanmaktadır. Çok nadir olarak gözlemleniyor olsa bile bazı kadınlar erkek tipi yani saçın tepesinde de saç kaybı olmaktadır. Uzun saç ekimi de sıklıkla kadın hastalarımızın bu bölgelerinde saç dökülmesi ve seyrelmesi için kullandığımız bir saç tedavisidir.

Uzun saç ekimi, FUE saç ekimi tekniği ile kombine edilmektedir. Saç ekimi yapılacak bölgenin özel bir medikal kalemle çizilmesi ile operasyon başlamaktadır. Daha sonrasında ömür boyu dökülmeyecek saçlar ile kodlanan ense bölgesi, donör bölge olarak seçilerek saç kökleri toplanmaktadır.  

FUE tekniği ile uzun saç ekimi sırasında yaklaşık olarak 500-1000 greft toplanmaktadır. Bunun en önemli neden ise uzun saç ekimi sırasında saçın boyuna müdahale edilecek hiçbir işlem uygulanmamasıdır. Toplanan greftler kadın hastalarımızın ilk başta özel medikal kalem ile çizilen bölgesine ekilir.  

Kısacası; uzun saç ekimi, FUE tekniği ile kombine edilerek yapılan bir tıraşsız saç ekimi yöntemidir.  

Uzun Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

  • Tıraş yapılmadan uygulanan bu yöntemde toplanan saç kökleri saçın kendi uzunluğunda olduğu için ekim sonrası etkisini hemen göstermektedir.
  • Uzun saç ekimi sonrası hem ekim yapılan bölgede hem de donör bölgede iz kalma ihtimali düşüktür.
  • Tıraşsız saç ekimi yöntemi olduğu için operasyon sonrası hastalarımız daha kolay bir şekilde günlük yaşamlarına geri dönebilmektedir.  
  • Uzun saç ekimi, etkisini hemen göstermeye başladığı için hastalarımız 6-12 ay boyunca saçların uzamasını beklemek zorunda kalmaz.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Prima e Dopo

laser hair regrowth for womenLaser hair regrowth before and afterBefore and after laser hair regrowth Treatments for female hair loss Hair loss for women treatmentfemale hair thinning treatmentLaser hair regrowth before and after Hair loss for women results

Normal Bir Saç Ekimi ile Uzun Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

Normal saç ekimi yöntemlerinde saçlar belli bir oranda tıraş edilmektedir. Tıraş edilen saçlara dezenfeksiyon işlemi uygulanarak gerekli medikal aletler ile donör bölgeden saç kökleri toplanmaktadır. Toplanan saç kökleri, saç dökülmesi yaşanan bölgelere ekilir. Sonuç olarak; normal saç ekimi yöntemlerinde saçlar tıraş edildiği için uzunluğu değişmektedir.

Uzun saç ekimi de normal saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi donör bölgeden saç köklerinin toplanması ve ekim yapılması esasına dayanır. Fakat uzun saç ekimi sırasında herhangi bir tıraş işlemi uygulanmamaktadır. Yani, saç uzunluğuna müdahale edilmeden dezenfeksiyon işlemi uygulanır ve daha sonra saç kökleri toplanarak ekim yapılır. Uzun saç ekiminde hastalarımızın saçlarının uzunluğu ekim yapılmadan önceki uzunluğunda kalır.  

Uzun Saç Ekiminde Başarı Oranı Nedir?

Uzun saç ekimi, bir tıraşsız saç ekimi yöntemidir. Diğer yöntemlerden uygulanış açısından benzerliklere sahip olmasına rağmen farklıdır. Bu yüzden tıraşlı saç ekimi yöntemlerine kıyasla yapılması daha zordur. Uzun saç ekimi, uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir saç ekimi yöntemidir. Sterilizasyonun sağlamanın ve ekim işleminin daha zor olduğu uzun saç ekimi uzman doktorlar tarafından yapıldığı zaman %99 oranında başarılı sonuçlar vermektedir.

Uzun saç ekimi hakkında daha detaylı bilgi almak için Este Medical İstanbul kliniğimize başvurabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular