inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Kadınlar için Saç Lazeri Tedavisi

Kadınların %30’u saç dökülmesi sorunu yaşamaktadır. Dış görünümün yanı sıra saç dökülmesi kadınlarda da psikolojik olarak birçok olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. İlerlemiş safhalarda saç dökülmesi sorunu olan kadınların büyük bir kısmı, özgüven sorunu yaşıyor, sosyal etkileşimden kaçıyor ya da kendileri hakkında nasıl hissettiklerini sorguluyor.

Saç dökülmesinin birçok nedeni bulunmaktadır. Bazı durumlarda uygulanan tedavi yöntemleri, saç dökülmesini durdurmada yetersiz kalmaktadır. Artık saç dökülmesini durdurmak için çok fazla zahmete girmeye gerek kalmadan uygulanan lazerli saç tedavisi sayesinde kadınlarda gözlemlenen saç dökülmesi sorunu için hızlı ve etkili sonuçlar olmak mümkün.

Este Medical Group İstanbul kliniği, FDA onaylı lazer cihazı ile kadın hastalarımızın yaşadığı saç dökülme tedavisinde oldukça olumlu sonuçlar almaktadır. Saç lazeri tedavisi, özellikle erkekler kadar yoğun bir saç dökülmesi sorunu bulunmayan ya da saç ekimi yaptırmak isteyen kadın hastalarımızın seyrek ve incelmiş saçları için sıklıkla tercih ettiği yeni nesil tedavi yöntemlerinden biridir.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Saç Lazeri Tedavisi Nedir?

Saç lazeri tedavisi, incelmiş saç tellerini kalınlaştırmak, saç dökülmesini durdurmak ve yeni saçların büyümesini sağlamak için uygulanan bir saç tedavi yöntemidir. Diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi lazerli saç tedavisinde de LED ışığı kullanılmaktadır. LED ışık, saç derisinin altına nüfuza ederek cilt hücrelerini uyarır ve cildin temel iki yapıtaşı olan kolajen ve elastin üretimini destekler.

DHT hormonunun vücutta dengesiz düzeyde bulunmasının yol açtığı etkiler saç derisinde ve saç köklerinde blokajların oluşumuna neden olur. Bu bakteriler saç köklerinin oksijen almasını engeller, saç telleri zayıflar ve dökülmeye başlar. Saç lazeri tedavisi ile saç köklerindeki blokajları temizlenir. Böylece dökülme var ise normale döner, saç telleri güçlenip kalınlaşır, tek bir kökten 2li 3’lü saçların çıkmasını destekler.  

Artan kolajen ve elastin üretimi sayesinde kan dolaşımı hızlandırılarak, yeni saç kökü gelişimi ve incelmiş saç tellerinin kalınlaşması sağlanmaktadır. Saç lazeri tedavisi ile kadın hastalarımız daha sıkı tutunan saç köklerine ve daha kalın olan saç tellerine kavuşur.  

Saç Lazeri Tedavisi Etkisini Nasıl Gösterir?

Saç lazeri tedavisi etkisini şu şekilde göstermektedir:

 • Artan kolajen ve elastin üretimi sayesinde daha gür saçlara sahip olursunuz.
 • Kan dolaşımının ve metabolizmanın hızlanması sonucunda daha hızlı uzayan saçlara kavuşursunuz.
 • Saç derisindeki besin emilimi arttırıldığı için saçlar, daha sağlıklı bir görünüm kazanır.
 • Saçın yağ salgılama dengesini düzenler.
 • Saç dökülmesinin durdurur.
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç Lazeri Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerden gelen görünür kırmızı ışık, kafa derisi üzerinde herhangi bir yanma olmaksızın doku üzerinde birkaç kat ilerler. Tedavi, bir Minoxidil formülü kullanılarak kan akışını uyarmak için özel olarak tasarlanmış düzenli seansları içerir.

Tedavi, saç köklerini Minoxidil'in yanında tutar ve zararlı Dihidrotestosteronun (DHT) foliküldeki dolaşımı öldürmesini önler. Bunun sonucunda da yeni bir saç büyüme döngüsü başlar: büyüme, dinlenme ve dökülme. Tedavi, kafa derisinin altındaki kan akışını arttırır ve katagen veya telogen foliküllerde metabolizmayı teşvik ederek anagen saç üretimine neden olur.

Before and after laser hair regrowth

Kimler Saç Lazeri Tedavisi için Uygundur?

Lazerli saç tedavisi, incelmiş, seyrelmiş ve dökülmeye başlamış saçlara sahip olan tüm kadın hastalarımıza uyguladığımız bir saç tedavisidir.  

 • Kadın tipi kellik sorunu yaşıyorsanız,
 • Saç çizginiz geriye doğru kaymışsa,
 • Alnınız geniş ise,
 • Genetik saç dökülmesi sorununuz varsa,
 • Geleneksel yöntemler ile saç ekimi yaptırmak istemiyor ya da zamanınız yoksa,
 • Saç teli incelmesi sorununuz varsa ve  
 • Hiçbir sağlık sorununuz yoksa

Siz de Este Medical İstanbul’da saç lazeri tedavisi yaptırmak için uygun bir aday olabilirsiniz.

laser hair regrowth for women

Saç Lazeri Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Saç derinizin bazı bölgelerinde hala uzun saçlarınız varsa ve saç kökleriniz kalıcı olarak hasar görmediyse, İstanbul'daki kliniğimizde uyguladığımız lazerle saç uzatma tedavisi, saç dökülmeniz için mükemmel bir çözümdür. Genellikle androgenetik alopesinin neden olduğu incelen saçlar, gerileyen saç çizgileri ve model kellikleri olan, kadın hastalarımız için lazerli saç tedavisinden oldukça başarılı sonuçlar almaktayız.  

Lazerli saç tedavisinin kadın hastalarımıza sunduğu avantajlar şu şekilde özetlenmektedir:

 • Ağrısız ve FDA onaylıdır.
 • Üç ay içinde görünür sonuçlar
 • İnvaziv değildir.
 • Ağrısızdır.
 • Yan etkisi yoktur.
 • %95 başarı oranı
 • Daha sağlıklı saçlar
 • Saç telinin ve saç köklerinin daha güçlü ve dökülmeye karşı dirençli olmasını sağlar.  

Tıbbi konsültasyon için Este Medical Group İstanbul’u ziyaret ederek saç uzmanlarımızın koyduğu kapsamlı bir teşhisin ardından sizin için en uygun tedavi planını belirleyebilirsiniz. Lazerli saç tedavisinde öncelikli hedefimiz, tekrar kontrolde hissetmenizi sağlamak için saç dökülmesini yeniden dengelemek ve canlandırmaktır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular