inner ring
Arrow

Yüz

Arrow

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız yüz gençleştirme ya da bir diğer adı ile ameliyatsız yüz germe uygulamaları, yaş almaya bağlı olarak ciltte me

Yüzümüzü estetik açıdan tamamlayan bölgelerimizden biri olan burun, çoğu insanda kemerli ya da düşük burun ucu yapısındadır. Ayrıca bazı hastalarda burun kemiği simetrik ve yüz hatları ile orantılı olmaktadır. Burun bölgesindeki bu sorunlar kişinin sosyal yaşamında diğer insanlar ile iletişim kurmasını zorlaştırmaktadır. Daha ilerleyen zamanlarda aynalara küsmesine bile neden olmaktadır.  

Günümüzde plastik cerrahi operasyonlara ihtiyaç duyulmadan yeeni nesil tıbbi tedavi yöntemleri ile hastalarımızın burun yapıları kolaylıkla düzeltilebilmektedir. Burun dolgusu en sık kullanılan ameliyatsız burun estetiği uygulamalarından bir tanesidir.

Kısacası, burun dolgusu ile burun kemeri düzeltme ve burun ucu kaldırma işlemleri yapılmaktadır. Cerrahi operasyonlar gerekmeden yapılan burun estetiği içinde yer alan burun dolgusu ile hastanın yaşamından aldığı verim artmaktadır. Burun dolgusu estetik amaçlı yapılmasının yanı sıra aynı zamanda burun kemiğinin eğriliğinden dolayı oluşan nefes alma sorunlarını gidermek için de yapılmaktadır.

Böylece hastalarımız burun dolgusu ile burnundaki küçük sorunlardan hem bıçak altına yatmadan hem de anestezi almadan kurtulabilmektedir. Bir diğer ifade ile burun dolgusu sayesinde cerrahi operasyonlara başvurmadan hasta hep hayalini kurduğu burun şekline sadece birkaç dakika süren işlemler ile kavuşabilmektedir. Üstelik ağrısız ve acısız işlem olmasından dolayı hastalarımız, uygulama sonrasında günlük yaşam aktivitelerine kolayca geri dönebilmektedir.

ydana gelen kırışıklık, sarkma ve ince çizgi gibi deri sorunlarını gidermek için uygulanan bir tedavi yöntemidir.    

Özellikle cildi cerrahi bir operasyonu kaldıramayacak veya kendini cerrahi operasyona hazır hissetmeyen hastalar için, ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri giderek sıklıkla başvurulan tedavi metotları olmaya başlamıştır.  

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemleri arasında Ulthera, Scarlet ve dolgu enjeksiyonu teknikleri Este Medikal Türkiye doktorlarının tercih ettiği invasif tedavi uygulamalarıdır. Herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden yapılan yüz germe yöntemlerinin esas amacı, cildin altındaki yaşlanmaya bağlı olarak azalan kolajen miktarını destekleyerek hastaların yüzünde bir anti-aging etki yaratmaktır.  

Anti-aging etkisine ek olarak ameliyatsız yüz germe uygulamaları ile daha pürüzsüz, daha sağlıklı ve elastikiyeti artmış bir yüze de sahip olmaktasınız.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu hiçbir cerrahi müdahale söz konusu olmadan kişinin burnundaki sorunları düzelten bir yüz estetiği uygulamasıdır. Bu uygulamada hastalarımıza yapılan işlemler dolgu ile burun yapısına hacim ya da şekil verme mantığına dayanmaktadır. İçerisinde hyaluronik asit bulunan dolgu ile burun kemiğindeki eğrilik ve kıkırdak yapıdaki sarkma ya da aşağı düşüklük düzeltilmektedir.

Yani, burun dolgusu yumuşak doku, burun kemiği ve kıkırdak doku üzerine hyaluronik asit enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bu yüz estetiği uygulamasında burun kemiğindeki eğrilik, boşluklara uygulanan dolgu işlemi düzeltilmektedir. Burun ucundaki düşüklük de burun altına ya da burun ucuna enjekte edilen hyaluronik asit ile doldurulmaktadır.  

Burun dolgusu burundaki küçük kusurları cerrahi operasyonlara başvurmadan gidermek için oldukça ideal bir tedavi yöntemidir. Öte yandan burun dolgusu ile burun küçültme yapılmamaktadır. Hastanın beklentisi burun hacminin küçültülmesi ise burun dolgusu yerine burun estetiği operasyonlarına başvurması gerekmektedir.

Ayrıca burun dolgusu ile düzeltilen burun kusurları ve şekillendirilen burun ucu kalıcı bir etkiye sahip değildir. Etkisi bittiği anda hastanın tekrar burun dolgusu işlemine başvurması gerekmektedir. Daha kalıcı sonuçlar için hastanın cerrahi operasyonlar ile yapılan burun estetiği işlemlerine başvurması gerekmektedir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu işlemine başlamadan önce hastalarımızın, Este Medikal Grup’un İstanbul merkezli kliniklerindeki doktorları ile bir ön görüşme yapması gerekmektedir. Bu ön görüşme sırasında doktorlarımız hastalarımızın burun bölgesindeki sorunları düzeltmek için ne kadarlık bir ölçüde dolgu işlemi yapacağını değerlendirmektedir. Bu değerlendirme altın oran, dudak ve burun ucu mesafesi gibi faktörlere bağlı olarak yapılmaktadır.

Ayrıca hastalarımızın doktorlarımız ile yapacağı ön görüşme sırasında burun dolgusu uygulamasındaki beklentisini ve isteklerini oldukça net bir şekilde ifade etmesi de beklenmektedir. Bunun en önemli nedeni ise ameliyatsız bir uygulama olan burun dolgusunun bazı durumlarda hastalarımıza uygulanmamasıdır. Çünkü bazı durumlarda hastalarımızın beklentileri ancak burun estetiği operasyonları ile karşılanabilmektedir.

Bu ön görüşme sırasında dolgu işlemi uygulanacak bölgenin de kararı verilmektedir. Genel olarak burun dolgusu uygulanan bölgeler burun ucu ve burun sırtı olmaktadır. Bazı hastalarımızda her iki bölgeye de dolgu işlemi uygulanmaktadır.

Dolgu uygulamasından önce ise hastalarımızın işlem yapılacak noktalarına anestezi bazlı bir krem sürülmektedir. Böylece hastalarımız uygulama sırasında hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmemektedir. Hastalarımızın işlem yapılacak bölgesi krem ile uyuşturulduktan sonra da içinde hyaluronik asit barındıran bir dolgu malzemesi, iğne yardımıyla hasarlı bölgeye enjekte edilmektedir.  

Burun dolgusu ile diğer dolgu uygulamaları arasındaki fark, dolgu malzemesi olmaktadır. Diğer dolgu işlemlerinde dolgu malzemeleri genellik cilt dokusu ile uyumlu bir yapı içerisindedir. Bu yüzden burun dolgusu sırasında diğer bölgelere uygulanan dolgu malzemesi kullanılamamaktadır.  

Çünkü burun dolgusu sırasında kemik yapısına da enjeksiyon yapılması durumu söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden burun dolgusu işleminde kullanılan dolgu malzemesinin kemik ve kıkırdak yapısı ile uyumlu olması gerekmektedir.

Burun dolgusu işleminin kalıcılığı hastanın vücudunun dolguyu kabul etmesine bağlı olmaktadır. Genel olarak 8 ile 16 ay kadarlık bir sürede burun dolgusu kalıcılığını korumaktadır. Burun dolgusu işleminin tekrarlanması durumunda uygulamanın kalıcılığı 2 yıla kadar devam etmektedir.

Burun Dolgusu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Yaklaşık olarak 10 dakika süren bir işlem sonrasında hastalarımız burnundaki küçük hasarlardan kurtulabilmektedir. Ameliyatsız bir burun estetiği uygulamasıdır. Hastalarımızın sosyal ve günlük yaşamı kısıtlanmaz. Herhangi bir iyileşme dönemi yoktur. Kanama ve cerrahi enfeksiyon riski yoktur.

Kimler Burun Dolgusu Yaptırabilir?

  • Burun ucunda doğuştan ya da daha sonrasında oluşan düşüklük sorunu yaşayanlar,
  • Burun kemiğinin eğri ve asimetrik olmasından rahatsız olanlar,
  • Burun estetiği operasyonu yaptırmak istemeyenler,
  • Konuşurken burun ucu oynayanlar burun dolgusu yaptırabilmektedir.

Öte yandan bazı durumlarda hastalara burun dolgusu yapılmaktadır. Bunlar;

  • Büyük burun
  • İleri derecede şekil bozukluğu  
  • Kalıcı bir burun estetiği beklentisi

Burun Dolgusu Yan Etkileri Nelerdir?

Burun dolgusu, burun estetiği operasyonlarına kıyasla, herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Öte yandan bazı hastalarda işlem sonrasında alerjik reaksiyonlar başlamaktadır. Bu da hastanın vücudunun dolgu malzemesine karşı gösterdiği tepkiden dolayı kaynaklanmaktadır.  

Ayrıca işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede kızarıklık, şişme ve morarma gibi belirtiler de olabilmektedir. Bu belirtiler birkaç gün içerisinde cildin kendini toparlaması ile birlikte ortadan kaybolmaktadır. Kısacası, burun dolgusu işleminden sonra hastada kalıcı bir komplikasyon oluşmamaktadır.

Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular