Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi, saç ekimi kadar popülerlik kazanmıştır. Sakal ve bıyık ekimi fue yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Fue yöntemi plastik cerrahların en çok tercih ettiği yöntemdir.

Saç ekimi uygulamasında olduğu gibi saç kökleri ense bölgesinden alınmaktadır. Saç kökleri tekerli bir şekilde alınmaktadır. Sonrasında da saç kökleri sakal ve bıyık köklerine tekerli şekilde nakledilme işlemi yapılacaktır.

Kaş Ekimi

Dövme veya kozmetik yöntemler ile düzeltilen kaşlar, suni bir görüntüye yol açmaktadır. Erkeklerde ise sorun tamamen çözümsüz görünmektedir. Kaş ekimi, iki kulak arasında kafanın arka bölümünde bulunan ve donör bölge adı verilen alandan alınan, sağlıklı saç köklerinin kaşlara nakil edilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Bu işlem, hastanın plastik cerrahıyla birlikte yaptığı konsultasyonda istediği kaş şekline karar vermesiyle başlar. Sonrasında hastaya hafif bir sedatif verilir ve işlem yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır.

Saçlı deriden alınan kökler, işlem sonrasında bölgede bir iz kalmaması ve doğal bir görüntüye ulaşılması için deride çok küçük kanallara ekstra inceltilmiş foliküler üniteler olarak yerleştirilmelidir. Uygulama yaklaşık bir saat sürer ve işlemden yaklaşık 24 saat sonra banyo yapılabilir.

Kaş Ekimi yapılan bölgede uygulama sonrasında dört gün boyunca hafif kabuklanma ve kızarıklık meydana gelir. Nakil yapılan alan, dört ile beş gün sonunda iyileşir. Ekilen kaşların tamamen uzaması üç ila altı ay kadar sürer. Çoğunlukla ikinci bir girişim gerekmese de, altıncı ayın sonunda gelişimin değerlendirilmesi ve gerekirse ikinci bir seansla istenen sonuca ulaşılması hedeflenir.

Uzmana Sorun

Merak ettiğiniz tüm sorularınızı uzmanlarımız cevaplıyor.