Scarlet Tedavisi

Scarlet tedavisi, ciltte oluşan akne izleri, cilt üzerindeki geniş gözenekler, ton farklılıkları, yara izi ve lekeler ile ince kırışıklıkları gidermede kullanılan; ameliyatsız ve ağrısız en son yöntemdir. Cildin dolgunluğu ve genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

Scarlet tedavisinde, özel olarak tasarlanmış bir başlık içerisinde yer alan mikro iğneler cildin ideal uygunluktaki derinliğine iner ve radyofrekans uyarımı yaparak ciltte sistemik ve kontrollü hasar oluşturur. Oluşan bu hasar sonucunda ciltteki kolajen lifleri uyarılarak cildin kendini onarması ve derinin yenilenmesi sağlanır.
İşlem öncesi cilde lokal anestezik krem uygulandığı için hasta oldukça minimum bir ağrı hisseder. İşlem süresi uygulanacak bölgeye bağlı olarak 30-60 dakika sürmektedir. Bu tedavi her yaştan kadın ve erkek için uygundur.

Scarlet Tedavisinin Uygulanma Süresi

Seanslar, hastanın ihtiyacına göre hekim tarafından belirlenir. Ancak, genellikle ayda 1 defa olmak üzere toplamda 3 seans uygulanır. Seanslar cilde vitamin takviyesi yapılarak da kombinlenebilir. İlk seans sonunda ciltte gözle görülür etki yapar. Seanslar tamamlandığında ciltteki yenilenme 1 sene boyunca kalır. Cilt nemlendirildiği ve güneşten korunduğu sürece Scarlet Tedavisi her mevsim uygulanabilir.

Scarlet Tedavisi Sonrası

Scarlet Tedavisi sonrası herhangi bir kanama ya da morarma oluşmaz; ancak ciltte ufak kızarıklıklar meydana gelir ve bunlar birkaç saat içerisinde kaybolur. Hastanın hassasiyetine bağlı olarak göz altlarında nadiren ödem oluşabilir, bu ödem 1-2 gün içerisinde kaybolur. Seans bitiminde cilt mutlaka nemlendirilmeli ve güneş koruma kremi sürmeden dışarı çıkılmamalıdır.

Scarlet Tedavisinin Başardıkları

Cilt gençleştirme ve yenileme
İnce kırışıklıkların tedavisi
Yüz germe
Akne tedavisi
Akne izi ve yara tedavisi
Sebum dengelenmesi
Cilt tonunun düzenlenmesi
Cilt sıkılaştırma
Vücut sıkılaştırma
Yüz ve çene hatlarının belirginleşmesi
Boyun toparlama
Genişlemiş gözenek tedavisi
Pigment tedavisi
Cilt çatlaklarının tedavisi
Terleme tedavisi
Kol sarkmalarının giderilmesi

Uzmana Sorun

Merak ettiğiniz tüm sorularınızı uzmanlarımız cevaplıyor.