inner ring
Arrow

Saç

Arrow

Kaş Ekimi

Seyrelmiş veya incelmiş kaşlardan şikayetçi misiniz? Kaşlar yüzümüzün öne çıkan bir özelliği olduğundan, olmasını istediğimiz şekilde değilse, çoğu erkeğin özgüvenli hissetmesine engel olabilir. Erkekler yaşlandıkça, kaşları doğal olarak incelebilir ve ayrıca yara izi veya hastalık gibi diğer nedenlerle düzensiz bir şekilde görünebilir. Kaşlar ayrıca yüz hatlarımızı belirginleştirir ve gözlerimizi tanımlar.  

Yaşlandıkça, kaş dökülmesi ve kaş incelmesi birçoğumuzun yaşadığı bir sorun olabilir, ancak kaş ekimi ile daha güçlü ve daha kalın kaşlara sahip olmanıza yardımcı olabiliriz. İstanbul’daki uzman doktorlarımızın yaptığı kaş ekimi ile daha belirgin yüz hatlarına ve daha sağlıklı ve dolgun görünen doğal kaşlara sahip olabilirsiniz.

Sonuç olarak; kaş dökülmesinin sebebi ne olursa olsun, kaş ekimi ile doğal görünümlü kaşlarınızı geri kazanmanıza yardımcı olabiliriz. Hayalini kurduğunuz kaşlara sahip olarak aynalarla barışabilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık Alın
+90 212 706 06 17
Skin and hair specialists UK book a free consultation with este medical group

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Este Medical olarak kaş ekimi için FUE tekniğini kullanıyoruz. FUE, foliküler ünite ekstraksiyonu anlamına gelmektedir. Tıpkı saç ekiminde kullanılan FUE tekniğinde olduğu gibi FUE kaş ekimi tedavisinde de donör bölge olarak genellikle ense bölgesi seçilmektedir.  

Doktorlarımız tarafından yapılan ön muayene sonrasında, işlem gününde donör bölgenin tıraşı yapılmaktadır. Ardından tıraş yapılan bölge uyuşturularak oldukça ince uçlu olan mikromotorlar aracılığı ile donör bölgeden kıl kökleri toplanmaktadır.  

Kıl köklerinin toplanması sırasında kıl kökünün, çıktığı kanal ile çıkış doğrultusunun uyumlu olması gerekmektedir. Bu uyum FUE kaş ekimi başarısını arttıran faktörler arasında yer almaktadır.  

Lokal anestezi eşliğinde ve ince uçlu olan mikromotorlar aracılığı ile kıl kökleri toplandıktan sonra kalem formundaki çelik slitler (açıcılarla) yardımıyla belirlenen sayıda ve kılların doğal çıkış yönüne uygun açıda çok küçük mikrokanalların içerisine ekilmektedir. Ortalama olarak 3-4 saat süren bu işlem sonrasında erkek hastalarımız, günlük yaşamında devam edebilmektedir.

Kaş Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer kaş uzatma tedavileri ile karşılaştırıldığında kaş ekimi, daha kalıcı ve daha doğal sonuçlar vermektedir. Kaş ekimi, hem ülkemizde hem dünyada erkek hastalarımızın yüz hatları ile uyumlu olan gür ve dolgun kaşlara sahip olmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Lokal anestezi eşliğinde yapılan bir minimal invaziv tedavisi olmasına rağmen kaş ekimi, son derece güvenilir bir yöntemdir.

Yan etkisi yok denilecek kadar az olan kaş ekimi tedavisinden sonra, erkek hastalarımızın işlem yapılan bölgelerinde kızarıklık, kabuklanma ve şişme gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Bu komplikasyonlar, kaş ekimi işleminin doğal reaksiyonlarından biri olup yaklaşık 1 hafta sonra kendiliğinden geçmektedir.  

Konsültasyon ve ön muayene sırasında doktorlarımız, kaş ekimi sonrası erkek hastalarımızın dikkat etmesi gereken detayları da konuşmaktadır. Kaş ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kaş ekimi sonrası işlem yapılan bölge, 10-15 gün boyunca çok sıcak ortamlardan korunmalıdır.
 • Kaş ekimi sonrasında en az 15 gün boyunca ağır egzersiz ve spor hareketleri yapılmamalıdır.
 • Kaş ekimi yapılan bölge, 2 gün boyunca yıkanmamalıdır.
 • En az 2 hafta boyunca denize ve havuza girilmemelidir.
 • Hamam ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan 2 hafta boyunca uzak durulmalıdır.
 • İşlem yapılan bölge, güneş ışınlarından korunmalıdır.

Kaş Ekimi Avantajları Nelerdir?

FUE kaş ekimi, doktorlarımıza santimetredeki kıl yoğunluğunu doğal sayısına getirmek için gerekli sayıda greft alma esnekliği vererek daha doğal görünen bir kıl ekimi ve yoğunluğu oluşturma avantajı sunmaktadır.  

FUE kaş ekimi tedavisinde neşter veya deride herhangi bir kesme işlemi olmadığı için, yeterli kafa derisi donörü olmayan hastalarda FUE; göğüs, sırt, kollar ve bacaklar gibi vücudun herhangi bir yerinden donör greftleri alma esnekliği sağlamaktadır.

Hem yılların verdiği deneyim sayesinde hem de dünya çapındaki diğer 11 kliniğimizle iş birliği içerisinde çalışmamızdan dolayı pek çok kişi Türkiye’de kaş ekimi için Este Medical Group’u tercih etmektedir.

FUE kaş ekimi tedavisinin hastalarımıza sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Neşter yok, zımba yok, dikiş yok
 • Lineer iz yok
 • Minimal invaziv
 • Doğal görünümlü sakal ve boyun çizgileri
 • Sakal ve bıyık modellerinde esneklik
 • Tek seansta daha fazla greft alınması
 • Daha hızlı iyileşme süresi
Hemen Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sık Sorulan Sorular